0
385

Pogledajte gdje je ko pobjedio na izborima u BiH

Ovo su preliminarni rezultati lokalnih izbora u Bosni i Hercegovini koji su održani juče.

Velika Kladuša: Fikret Avdić (LS) 46,44 posto

Cazin: Nermin Ogrešević (A-SDA) 57,76 posto

Bihać: Šuhret Fazlić (GS) 36,68 posto

Bosanska Krupa: Armin Haletović (SDP) 51,72 posto

Bužim: Zikrija Duraković (Nezavisni kandidat) 63,39 posto

Krupa na Uni: Mladen Krajić (DNS) 57,72 posto

Novi Gradi: Miroslav Drljača (SNSD) 55,69 posto

Kozarska Dubica: Radenko Reljić (SNSD) 67,75 posto

Prijedor: Milenko Đaković (DNS) 62,67 posto

Gradiška: Zoran Adžić (SNSD) 56,76 posto

Laktaši: Ranko Karapetrović (SNSD) 74,85 posto

Srbac: Mlađan Dragoslavljević (SNSD) 66,11 posto

Prnjavor: Darko Tomaš (SNSD) 60,84 posto

Derventa: Milorad Simić (SNSD) 64,37 posto

Brod: Ilija Jovičić (SNSD) 46,25 posto

Odžak: Jakov Ivanković (HDZ BiH) 41,45 posto

Vukosavlje: Elvir Hadžiomerović (SDA-SBB) 39,84 posto

Domaljevac – Šamac: Marko Jurkić 54,22 posto

Šamac: Đorđe Milićević 54,34 posto

Orašje: Stanko Vincetić (HDZ) 63,76 posto

Donji Žabar: Nikola Đokanović (SRS-SNSD-SP) 50,46 posto

Modriča: Mladen Krekić (SNSD) 52,56 posto

Gradačac: Edis Dervišagić (SDP) 59,74 posto

Pelagićevo: Simo Stakić (SP) 51,06 posto

Bijeljina: Mićo Mićić (Savez za promjene) 49,44 posto

Bosanski Petrovac: Zlatko Hujić (Nezavisni kandidat) 59,72 posto

Petrovac: Milan Grbić (DNS) 38,86

Sanski Most: Faris Hasanbegović (SDA-SBB) 52,05 posto

Oštra Luka: Dragamn Stanar (DNS) 54,25 posto

Banjaluka: Igor Radojičić (SNSD) 56,85 posto

Čelinac: Momčilo Zeljković (SNSD) 35,58 posto

Doboj Istok: Kemal Bratić (SDA-SBB) 50,46 posto

Doboj Jug: Mirnes Tukić (SDA-SBB) 56,26 posto

Doboj: Obren Petrović (SDS) 54,85 posto

Tešanj: Suad Huskić (SDA-SBB) 66,98 posto

Gračanica: Nusret Helić (SDP) 47 posto

Lukavac: Edin Delić (SDP-DF) 51,02 posto

Srebrenik: Nihad Omerović (SDA-SBB) 68,64 posto

Tuzla: Jasmin Imamović (SDP) 47,30 posto

Lopare: Rado Savić (Savez za promjene) 56,40 posto

Stanari: Dušan Panić (SNSD) 69.98 posto

Magaj: Mirsad Mahmutagić (SDP) 50,90

Gračanica: Husret Helić (SD) 41,94 posto

Petrovo: Ozren Petković (SDS) 64,75 posto

Lukavac: Edin Delić (SDP-DF) 48,84

Srebrenik: Nihad Omerović (SDA, SBB) 69,39 posto

Tuzla: Jasmin Imamović (SDP) 50,72 posto

Čelić: Sead Muminović (SDA-SBB) 56,07 posto

Lopare: Rado Savić (Savez za promjene) 56,40 posto

Teočak: Tajib Muminović (SDA-SBB) 68,64 posto

Ugljevik: Vasilije Perić (Savez za promjene) 78,74

Drvar: Goran Proćeta (SNSD) 58,44 posto

Istočni Drvar: Nema podataka

Ključ: Nedžad Zukanović (SDP) 57,68 posto

Ribnik: Radenko Banjac (SP) 53,33 posto

Mrkonjić Grad: Divna Aničić (SNSD) 58,79 posto

Jajce: Edin Hozan (SDA-SBB) 58,65 posto

Jezero: Snežana Ružičić (SNSD) 55,37

Dobretići: Ivo Hakarić (HSS) 55,67 posto

Kotor Varoš: Zdenko Sakan (Savez za promjene) 48 posto

Kneževo: Goran Borojević (Nezavisni kandidat) 57,10 posto

Kotor Varoš: Zdenko Sakan (Savez za promjene) 48,46 posto

Teslić: Milan Milićević (SDS) 57,10 posto

Žepče: Mato Zovko (HDZ BiH) 53,92 posto

Zavidovići: Hašim Mujanović (SBiH) 44,92 posto

Banovići: Midhat Husić (SDA-SBB) 89,99 posto

Živinice: Samir Kamenjaković (SDP) 51,18 posto

Kalesija: Sead Džafić (Nezavisni kandidat) 32,43 posto

Osmaci: Ljubo Petrović (SDS) 51,72 posto

Sapna: Zudin Mahmutović (SDA-SBB) 56,56 posto

Zvornik: Zoran Stevanović (SNSD) 76,61 posto

Glamoč: Radovan Marković (SNSD-SP) 58,59 posto

B. Grahovo: Duško Radun (SNP) 51,51 posto

Šipovo: Milan Kovač (SNSD) 53,62 posto

Donji Vakuf: Huso Sušić (SDA-SBB) 47,93

Travnik: Admir Hadžiemrić (SDA-SBB) 43,68 posto

Zenica: Fuad Kasumović (nezavisni kandidat) 34,64 posto

Kakanj: Nermin Mandra (SDA-SBB) 72,77 posto

Vareš: Zdravko Marošević (HDZ BiH) 44,87 posto

Olovo: Džemal Memagić (SDA-SBB) 75,58 posto

Kladanj: Jusuf Čavkunović (SDA-SBB) 61,37 posto

Šekovići: Momir Ristić (SP) 51,41 posto

Vlasenica: Miroslav Kraljević (SNSD) 58,71 posto

Bratunac: Nedeljko Mlađenović (Savez za promjene) 38,07

Srebrenica: Mladen Grujičić (SNSD) 67,96 posto

Livno: Luka Čelan (HDZ BiH) 51,79

Kupres: Milan Raštegorac (HDZ 1990) 53,22 posto

Kupres RS: Gojko Šebez (SNSD) 100 posto

Bugojno: Hasan Ajkunić (Nezavisni kandidat) 46,82 posto

Gornji Vakuf: Sead Čaušević (SDA-SBB) 51,06

Novi Travnik: Rafik Lendo (SDA-SBB) 47,06

Vitez: Tomislav Bošnjak-Matić (Koalicija HDZ BIH, HDZ 1990, HSS) 56,21 posto

Busovača: Asmir Mekić (SDA-SBB) 51,28 posto

Fojnica: Sabahudin Klisura (SDA-SBB) 56,53 posto

Kiseljak: Mladen Mišurić-Ramljak (HDZ BiH-HSS) 62,31

Visoko: Amra Babić (Nezavisni kandidat) 60,39 posto

Breza: Munib Zaimović (SDA-SBB) 53,37 posto

Ilijaš: Akif Fazlić (SDA-SBB) 64,58 posto

Sokolac: Milovan Bjelica (SDS) 57 posto

Han Pijesak: Vlado Ostojić (SNSD) 52,07 posto

Tomislavgrad: Ivan Vukadin (HDZ BiH) 56,82 posto

Prozor-Rama: Jozo Ivančević (HDZ 1990) 51,52 posto

Jablanica: Salem Dedić (SDA-SBB) 46,16 posto

Konjic: Emir Bubalo (SDA-SBB) 54,23

Kreševo: Renato Pejak (HDZ BiH) 100 posto

Hadžići: Hamdo Ejubović (SDA-SBB) 62,52 posto

Ilidža: Senaid Memić (SDA-SBB) 52,49 posto

Istočna Ilidža: Marinko Božović (SDS) 64,85 posto

Vogošća: Edin Smajić (SDA-SBB) 74,61 posto

Novi Grad Sarajevo: Semir Efendić (SDA-SBB) 65:22 posto

Centar Sarajevo: Nedžad Ajnadžić (SDA-SBB) 31,62 posto

Stari Grad Sarajevo: Ibrahim Hadžibajrić (Nezavisni kandidat) 55,91 posto

Istočni Stari Grad: Bojo Gašanović (SDS) 63,84 posto

Novo Sarajevo: Nedžad Koldžo (SDA-SBB) 47,08 posto

Istočno Novo Sarajevo: Ljubiša Ćosić (SNSD) 69,79

Trnovo FBiH: Ibro Berilo (SDA-SBB) 74,60 posto

Trnovo: Goran Vujičić (SNSD) 54,72 posto

Pale (FBiH): Asim Zec (SDA-SBB) 52,83

Pale: Boško Jugović (Složno za Pale) 56,75 posto

Rogatica: Milorad Jagodić (SNSD) 52,68 posto

Višegrad: Mladen Đurević (SNSD) 58,05 posto

Posušje: Branko Bago (HDZ BiH) 74,27 posto

Grude: Ljubo Grizelj (HDZ BiH) 81,96 posto

Široki Brijeg: Miro Kraljević (HDZ BiH) 68,04 posto

Istočni Mostar: Božo Sjeran (SDS) 58,21 posto

Nevesinje: Milenko Avdalović (SNSD) 54,90 posto

Kalinovik: Mileva Komlenović (SNSD) 65,57 posto

Gacko: Milan Radmilović (Zavez za promjene) 51,03

Foča (FBiH): Zijad Kunovac (SDA-SBB) 54,44

Foča: Radisav Mašić (SNSD) 45,54 posto

Goražde: Muhamed Ramović (Nezavisni kandidat) 58,40 posto

Novo Goražde: Mila Petković (SNSD) 44,65 posto

Čajniče: Goran Karadžić (SDS) 43,39 posto

Rudo: Rato Rajak (Savez za promjene) 54,09 posto

Ljubuški: Nevenko Barbarić (HDZ BiH) 53,06 posto

Čitluk: Marin Radišić (HDZ BiH) 55,19 posto

Čapljina: Smiljan Vidić (HDZ BiH) 65,98 posto

Neum: Živko Matuško (HDZ BiH) 51,83 posto

Stolac: Prekinuti izbori

Berkovići: Nenad Avramović (SDS) 53,90 posto

Ljubinje: Darko Krunić (DNS) 56,47 posto

Bileća: Miljan Aleksić (SNSD) 55,80 posto

Ravno: Andrija Šimunović (HDZ BiH) 84,82 posto

Trebinje: Luka Petrović (SNSD) 57:33 posto

Usora: Zvonimir Anđelić (HDZ BiH) 55,38 posto

Kostajnica: Drago Bundalo (SDS) 35,98 posto

Milići: Momir Lazarević (SNSD) 57,17 posto

PODIJELI

OSTAVITI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here