Đoković u finalu Istborna

0
1365

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Rusa Danila Medvedeva u polufinalu ATP turnira Serije 250 u Istbornu.

Srpski igrač je do pobjede protiv Medvedeva došao rezultatom 6:4, 6:4, za sat i 23 minuta igre, a u finalu će igrati protiv boljeg iz meča Rišar Gaske – Gael Monfis.

Četvrti teniser svijeta protiv ruskog igrača, koji je 52. na ATP listi, do sada je igrao samo jednom i ostvario je pobjedu. Oni su se sastali ove godine u prvom kolu Svjetske grupe Dejvis kupa, a Medvedev je predao u četvrtom setu. Prethodno je dobio prvi dio igre 6:3, ali je Đoković preokrenuo 6:4, 6:1 i 1:0, kada je usljedio prekid.

Meč u Istbornu je prvobitno trebalo da počne u 14,00 časova, ali je kiša dovela do njegovog odlaganja do 16,30.

Đoković je na početku meča odmah napravio brejk, koji je sačuvao i došao do prednosti od 2:0. Međutim, Medvedev je tada zaigrao angažovanije, osvojio je naredna tri gema, pa je preokrenuo za 3:2.

U nastavku prvog seta se vodila velika borba, a naročito je Novak bio blizu novog gubitka servisa u osmom gemu, kada je Medvedev imao tri brejk lopte.

Srpski teniser je uspio da se odbrani (4:4), a onda je došao i u priliku da servira za set, koju nije ispustio. Poslije 43 minuta je Đoković osvojio prvi set rezultatom 6:4, a u boljem ritmu je nastavio i drugi set.

Na startu drugog dijela igre Srbin je odmah “brejknuo” protivnika za 1:0 i sačuvao prednost do kraja meča.

Turnir u Istbornu se igra na travi, nagradni fond je 635,660 evra.