LJUBIĆEVA „ŠESTICA“ ZA KRAJ SEZONE

0
1308

Fudbaleri Ljubića pobijedili su juče,u okviru posljednjeg 26.kola prvenstva Druge lige,u Milosavcima,domaću Župu sa 6:4.

Neobičan rezultat najavljen je već poslije prvih 45 minuta,kada su „plavi“ golovima Danka Segića (2),Aleksandra Žižka i Vladimira Ančića,poveli sa 4:1.Već u 48.minutu Žižak je povisio rezultat na 5:1 ,pa je to bio nagovještaj da će Ljubić osjetno popraviti gol-razliku.Ipak,po lošem običaju,igrači Ljubića su se opustili,pa je na kraju meč završen rezultatom 6:4 ,čime je naš drugoligaš prvenstvo završio sa 38 bodova i šestim mjestom na tabeli.Prvak je Borac iz Šamca,koji će od avgusta igrati u Prvoj ligi RS,a novi drugoligaši postali su Sloga iz Srpca i Željezničar iz Doboja,kao i Sloboda iz Mrkonjić grada. Drugoligaški status izgubio je Mineral iz Banje Vrućice.

U Četvrtoj ligi Borac je u Šibovskoj pobijedio Kozaru iz Turjaka sa 4:2,pa se na lijep način i sa zbirom od 35 bodova,oprostio od svojih navijača.Borac je sezonu okončao na zadovoljavajućem osmom mjestu,a novi prvak je postala Sloga DIPO iz Gornjih Podgradaca. Iz lige su ispali Jablanica i Mladost iz Bajinaca.

U Petoj ligi takođe je na rasporedu bilo posljednje kolo.Budućnost je gostovala u Laktašima,gdje je protiv Crnog vrha poražena rezultatom 2:1.Ekipa Bisera dobiće bodove službenim rezultatom.Njihova utakmica u Prijebljezima,kod Srpca prekinuta je u 43.minutu,kada je jedan igrač domaćeg sastava fizički nasrnuo na glavnog sudiju,pa je arbitar prekinuo utakmicu. prnjavorlive.info