Najveći uspjeh u 2017 godini četrnestogodišnjeg Dražena Petrovića

0
1673

Najveći uspjeh u 2017 godini četrnestogodišnjeg Dražena Petrovića tenisera TK “Olimp 2000” iz Prnjavora na juče završenom Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u Banja Luci Dražen je osvojio titulu prvaka BiH u kategoriji dublova sa reprezentativnim kolegom Ajdinom Muharemovićem iz Mostara.

Oni su u polufinalu pobijedili prve nosioce braću Lea i Luku Puljića iz Sarajeva rezultatom 6:1 6:4 dok su u finalnom meču za titulu prvaka BiH pobijedili Miloša Milakovića i Stefana Lalića iz Banja Luka 6:4 6:3 dok je Dražen napravio izvanredan uspjeh i u singlu gdje se zadovoljijo sa titulom vice prvaka finaliste u četvrtfinalu pobijedio je Igora Marijanovića iz tk Winner iz Sarajeva 3:6 6:0 6:1 dok je polufinalni meč takođe pobijedio u tri seta Jovana Sinadinovića tk Elit Banja Luka 5:7 6:3 6:3 finalni meč u ponedeljak poslije 10 odigranih setova u nedelju je izgubio od šesnestogodišnje Luke Puljića iz Sarajeva 6:0 6:4 sa osvojenim bodovima Dražen se učvrstio na prvom mjestu rang liste tenisera BiH  do 16 godina