PRNJAVORSKI KLUBOVI POLOVIČNO USPJEŠNI –BORCU I LJUBIĆU PO BOD

0
1533

Fudbaleri Ljubića gostovali su u Žeravici,kod Gradiške,gdje su remizirali protiv domaćeg Jedinstva (1:1).“Plave“ je u vođstvo doveo Milan Balaban u 34.minutu,da bi Jedinstvo izjednačilo sredinom drugog poluvremena.Gosti su nastupali bez Aleksandra Žiška i Vladimira Ančića,koji su odrađivali žute kartrone,pa neriješen rezultat Prnjavočana zbog toga još više dobija na značaju.

Ekipi Ljubića bio je to treći remi u novoj sezoni,uz dva poraza,koje su doživjeli u Laktašima i Doboju,protiv Sloge.Naredne subote,u okviru 6.kola,Ljubić ponovo gostuje,sada u Doboju,protiv debitanta Željezničara.

IMG_0175

Kada se očekivalo da će fudbaleri Borca iz Šibovske (na slici) nastaviti pobjedonosnu seriju,igrači trenera Slobodana Galića osvojili su na domaćem terenu samo bod,igrajući 2:2 protiv Ratara iz Stare Topole.Domaći su poveli u 29.minutu,golom Jasminka Kovača,da bi u istom minutu ,u borbi za loptu sudarili se golman gostiju Ognjen Ćirić i domaći prvotimac Nebojša Krajišnik.Nekoliko minuta ukazivana im je pomoć (na slici),a čuvar mreže Ratara morao je biti zamijenjen.

Domaći su vođstvo (2:1) stekli u nastavku meča,ali ni to im nije donijelo očekivani trijumf,jer su Lijevčani izjednačili efektnim golom iz slobodnog udarca.

Prije početka meča predstavnik poslovnice 2Triglav osiguranja“ iz Prnjavora,Željko Bjelošević uručio je domaćem timu sportsku opremu,kao poklon slovenačke kompanije.Rukovodstvo Borca,predvođeno predsjednikom Duškom Jovanićem i sekretarom Goranom Iliškovićem,, izrazilo je zahvalnost darodavcu.Iako im je izmakla najavljivana pobjeda,Šibovčani su i ovaj put organizovali donatorsku večeru za fudbalere,prijatelje kluba  i članove rukovodstva.

U narednom kolu Borac će biti slobodan,a potom slijede dvije utakmice na stadionu u Šibovskoj,što će biti prilika da se poboljša trenutna 5.pozicija na tabeli.