Ronaldo blistao u duelu sa Atletikom, Real jednom nogom u finalu VIDEO

0
1675

Fudbaleri Real Madrida napravili su veliki korak ka novom finalu Lige šampiona pobjedom rezultatom 3:0 nad gradskim rivalom Atletikom.

’Kraljevski klub’ je tako uradio veliki posao pred revanš na ’Visente Kalderonu’ za osam dana, a ponovo je blistao Kristijano Ronaldo.

Ronaldo je postigao sva tri pogotka i tako nastavio seriju koju je počeo u dvomeču sa minhenskim Bajernom u polufinalu.

Prvih desetak minuta nagovjestilo je da nas čeka izuzetno uzbudljiva utakmica – Karvahal je kreirao odličnu priliku za Benzemu, a već u 10. minutu Real je stigao do vođstva.

Ronaldo je u prvom meču polufinala najjačeg evropskog takmičenja zatresao mrežu Jana Oblaka na centaršut Kasemira sa desne strane, ali je tom pogotku prethodila ofsajd pozicija. Serhio Ramos je ubacio loptu u kazneni prostor, Portugalac se nalazio metar iza Stefana Savića koji je izbacio do spomenutog asistenta Kasemira.

Ipak, reakcije linijskih sudija nije bilo, a ’Kraljevski klub’ je odmah potom mogao do 2:0, kada je Jan Oblak sjajnom paradom odbranio udarac Rafaela Varana. Mogao je Atletiko da šokira rivala 60 sekundi kasnije – ovoga puta istakao se Kejlor Navas, zaustavivši Kevina Gameira u situaciji 1 na 1.

Uzbudljivih pola sata završeni su po prilikom na obje strane, a pred poluvrijeme Real je doživio peh jer se povrijedio Dani Karvahal.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a drugi dio bio je sušta suprotnost prvom, sve do 73. minuta. Tada je ponovo na scenu stupio Ronaldo. Uz malo sreće je prihvatio dodavanje Benzeme i sa ivice kaznenog prostora zakucao loptu pod prečku, vjerovatno raspršivši nade rivala da će se boriti za titulu.

To je bilo jasno kada je Portugalac na asistenciju Vaskesa kompletirao het-trik i slavlje na ’Santjago Bernabeuu’ je moglo da počne.

Ukoliko ekipa Zinedina Zidana izbori put u Kardif, imaće priliku da odbrani titulu evropskog prvaka, što nikom u modernoj istoriji nije pošlo za rukom.

U drugom finalu sastaju se Monako i Juventus, a prva utakmica na programu je danas od 20.45 na stadionu ’Luj drugi’.