Политички програм Радио Прњавора за Опште изборе у БиХ 2018.године

0
116

На основу Правилника о медијском представљању политичких субјеката у изборној кампањи за Опште изборе 2018.године, а у складу са принципом обезбјеђивања једнаког, равноправног и фер покривања предизборних активности и представљања политичких субјеката, достављамо Вам оквирни План  представљања политичких субјеката у изборном периоду у програму Радио Прњавора.

  • У емисијама електронских медија ни један политички субјекат не може да има привилегован положај.
  • Радио Прњавор ће свим политичким субјектима обезбједити равноправан стутус.
  • Новинари и водитељи програма у емисијама не смију да показују никакву врсту страначке наклоности.
  • Информације Централне изборне комисије БиХ и Општинске комисије ће бити објављиване бесплатно.
  • Редослијед наступа за директно обраћање представника политичких субјеката у трајању од 5 (пет) минута, одређен је жријебом.
  • Под истим условима биће омогућено свим политичким субјектима плаћено оглашавање у периоду од 30 дана прије одржавања избора.
  • Наруџбе са садржајем оглашавања морају да се доставе 24 часа прије емитовања, а новчана накнада према цјеновнику плаћа се унапријед.
  • Непосредно бесплатно политичко обраћање у трајању од 5 (пет) минута Радио Прњавор ће обезбједити свим политичким субјектима, према жријебаном редослиједу, који Вам достављамо у прилогу акта.
  • Контролу рада електронских медија обавља Регулаторна агенција за комуникације БиХ (РАК БиХ), која прописује правила и кодекс понашања медија и новинара по питању утврђивања радио и ТВ програма за вријеме изборног периода.
  • Једном утврђен термин не може да се мијења.

 

Радио Прњавор свим политичким субјектима пружа сљедеће могућности јавног представљања бирачком тијелу:

  • Емитовања политичких спотова, огласа, обавјештења и јавних позива за промоцију политичких субјеката у трајању од највише 30 минута по једном политичком субјекту седмично у периоду изборне кампање.
  • Ова услуга се плаћа према цјеновнику који је саставни дио овог документа.
  • Термини за емитовање плаћеног оглашавања су: 07.50; 08.50; 09.50; 11.50; 14.50; 16.50; 17.50 и 18.50 часова.
  • Термини за непосредно обраћање политичких субјеката су :

11.05 и 14.05 часова.

  • Свим политичким субјектима даје се једнака могућност да у програму Радио Прњавора у трајању од 30 минута представе своју политичку платформу, политички субјекат или појединачног кандидата. Ова могућност се може користити у периоду од 07.09.2018. до 06.10.2018.године.
  • Политички субјекти који нису у могућности да сниме своје политике спотове могу то да ураде у Радио Прњавору. Цијена је иста за све политичке субјекте и утврђена је цјеновником.
  • Радио Прњавор ће пратити сљедеће политичке активности свих политичких субјеката у избрном периоду: саопштења за јавност у трајању до 90 сек., конференције за новинаре у трајању до 3 мин. и промотивне скупове, јавне трибине, митинге до 5 мин.
  • Услов за праћење ових скупова је упућивање позива минимално 24 часа прије термина одржавања скупа. Наведени извјештаји ће бити емитовани као „Изборна хроника“ свакодневно као прилог информатинве емисије Радио Прњавора – Прњавор-данас од 17.30 часова.
  • Радио Прњавор ће све детаље о распореду емитовања политичког оглашавања и садржаја политичких програма, као и покривању политичких догађаја давати на увид, а сваког понедјељка за претходну седмицу изјештаје достављати РАК БиХ.

Распоред непосредног политичког обраћања политичких субјеката регистрованих за Опште изборе у октобру 2018.године у трајању од 5 минута.

 

 

Назив политичког субјекта                                                                                                       Датум и вријеме представљања
1.    САВЕЗ ЗА НОВУ  ПОЛИТИКУ                                                                                           07.09.  —  11.05  часова
2.    КОМУНИСТИЧКА ПАРТИЈА                                                                                             07.09.  —  14.05  часова
3     КОШПИЋ ДУШКО                                                                                                           08.09.  —  11.05  часова
4.    САВЕЗ ОСТАНАК                                                                                                           08.09.  —   14.05  часовa
5.    СЕКУЛЋ СЛАВКО                                                                                                           09.09.  —  11.05  часова
6.    ЗАЈЕДНО ЗА БИХ                                                                                                           09.09.  —   14.05  часова
7.    СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА                                                                                          10.09.  —   11.05  часова
8.    ПАВЛОВИЋ СЛОБОДАН                                                                                                10.09.  —   14.05  часова
9.    СДС-СРПСКА ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА  ( СДС-СРСРС-СРС)                                               11.09.  —   11.05  часова
10.  УЈЕДИЊЕНА СРПСКА                                                                                                    11.09.  —   14.05  часова
11.  СДП – СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ                                     12.09.  —  11.05  часова
12.  ПАВЛОВИЋ СЛОБОДАН                                                                                                   12.09. —   14.05  часова
13.  ГАШЕВИЋ ИГОР                                                                                                            13.09.  —  11.05  часова
14.  СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА                                                                                        13.09.  —  14.05  часова
15.  ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА ИНВАЛИДА БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ                                           14.09. —   11.05.  часова
16.  ПРВА СТРАНКА                                                                                                              14.09. —    14.05  часова
17.  НЕЗАВИСНИ  БЛОК                                                                                                        15.09.  —  11.05  часова
18.  СДА – СТРАНКА ДЕМОКРАТСКЕ АКЦИЈЕ                                                                          15.09. —   14.05  часова
19.  ДЕМОКРАТСКИ НАРОДНИ САВЕЗ                                                                                    16.09.  —  11.05. часова
20.  ПРВА СДС                                                                                                                    16.09. —    14.05  часова
21.  НДП ДРАГАН ЧАВИЋ-НС-СНС-СЛОБОДА                                                                         17.09. —     11.05  часова
22.  НС                                                                                                                                17.09.  —    14.05. часова
23.  САВЕЗ  НЕЗАВИСНИХ  СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА – СНСД

18.09.  —   11.05. часова

24. ЕКОЛОШКА ПАРТИЈА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

18.09. —    14.05. часова

25. СДС ЛИСТА ( СДС-НДП-НС-СРС)

19.09.  —   11.05. часова

26. ЛИЈЕВО КРИЛО                                                                                                                           19.09.  —    14.05. часова
27. САВЕЗ  ЗА ПОБЈЕДУ                                                                                                                   20.09.  —   11.05. часова
28. ЂОРИЋ  АЛЕКСАНДАР                                                                                              20.09.  —   14.05. часова
29. ПОКРЕТ УСПЈЕШНА СРПСКА  ДР ЗЛАТКО МАКСИМОВИЋ                                          21.09.  —   11.05. часова
30. ПДП –  МЛАДЕН  ИВАНИЋ                                                                                        21.09.  —   14.05. часова
31. ХДЗ БИХ,ХСС,ХКДУ БИХ,ХСП-ХНС,ХСП ДР АС БИХ,ХДУ БИХ                                    22.09.  —   11.05. часова
32. ЗАВИЧАЈНИ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ МИЛЕ МАРЧЕТА                                                    22.09.  —   14.05. часова
33. УСД БХ УНИЈА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА  БИХ

23.09.  —   11.05. часова

34. МАТИЋ  ИГОР                                                                                                                             23.09.  —   14.05. часова
35. СББ – ФАХРУДИН РАДОНЧИЋ                                                                                    24.09.  —   11.05. часова
36. ХРВАТСКА СТРАНКА БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ                                                            24.09.  —   14.05. часова
37. ПДП  РС – МЛАДЕН  ИВАНИЋ                                                                                    25.09.  —   11.05. часова
38. ХРВАТСКА ДЕМОКРАТСКА ЗАЈЕДНИЦА 1990 – ХДЗ 1990

25.09.  —   14.05. часова

39. СМС – САВЕЗ МЛАДИХ СНАГА                                                                                  26.09.  —   11.05. часова
40. ПРОЕВРОПСКИ БЛОК                                                                                                26.09.  —   14.05. часова
41. МИЛЕТИЋ  ДАРКО                                                                                                                     27.09.  —   11.05. часова
42. ДРАГИЧЕВИЋ   СЛАВКО                                                                                            27.09.  —   14.05. часова
43. СТЕВАНОВИЋ  ЈОВАН

28.09.  —   11.05. часова

44. ДЕЋАЈ  БУРИМ                                                                                                28.09.  —   14.05. часова
45. ДУРСКОВИЋ  ЋАМИЛ                                                                                                29.09.  —   11.05. часова
46. А-СДА ЗА ЕВРОПСКУ БОСНУ И ХЕРЦЕГОВИНУ-ЗАЈЕДНО                                            29.09.  —   14.05. часова
47. ВИТЕШКИЋ  МУХАМЕД                                                                                              30.09.  —   11.05. часова
48. ЈОСИПОВИЋ  ДРАГИЦА

30.09.  —   14.05. часова

49. ЈОВАНОВИЋ  ИГОР                                                                                                  01.10.  —   11.05. часова
50. МИЋИЋ  ЖЕЉКА                                                                                                      01.10.  —   14.05. часова
51. ПАНДУРЕВИЋ  ДРАГОМИР

02.10.  —   11.05. часова

52. САВЕЗ ЗА СТАРИ ГРАД                                                                                              02.10.  —   14.05. часова
53. РАДИЋ  ПЕТАР                                                                                                                           03.10.  —   11.05. часова
54. НЕЗАВИСНА БОСАНСКОХЕРЦЕГОВАЧКА ЛИСТА                                                          03.10.  —   14.05. часова
55. ЛАЛИЋ ОБРАД                                                                                                        04.10.  —   11.05. часова
56. МЕЊИЋ  АНЂЕЛКО                                                                                                                  04.10.  —   14.05. часова
57. ЛИБЕРАЛНА СТРАНКА  ЛС БИХ                                                                                  05.10. —    11.05.часова
58. КРШИЋ  ГОРДАНА                                                                                                                   05.10.  —   14.05. часова

 

ЦЈЕНОВНИК ЕМИТОВАЊА ПРОМОТИВНИХ САДРЖАЈА

ПОЛИТИЧКОГ КАРАКТЕРА

ЕМИТОВАЊЕ РЕКЛАМНОГ СПОТА

– једно емитовање  ……………………………………………………………….  3.00 КМ

ЕМИТОВАЊЕ ОГЛАСА И ОБАВЈЕШТЕЊА

– једно емитовање ………………………………………………………………..  3.00 КМ

ЗАКУПЉЕНИ ПРОГРАМ

– у трајању до 60 минута ……………………………………………………. 100.00 КМ

– у трајању до 30 минута ……………………………………………………..  75.00 КМ

– у трајању до 15 минута ……………………………………………………..  50.00 КМ

– банер ( мјесец дана кампање) ————————————— 50.00 КМ

НАЧИН ПЛАЋАЊА- УНАПРЕД

НАПОМЕНА : ПДВ урачунат у цијену

Агенцијски попуст 20%

Цјеновник вриједи од 01.08.2018.године

Ј.П. РАДИО ПРЊАВОР

PODIJELI

OSTAVITI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here