Atletičari Јovana Radulović i Milan Vidović republički prvaci

0
147
Radio prilog o Jovani, u studiju Radio Prnjavora

Atletičari kluba Prnjavor Јovana Radulović i Milan Vidović osvojili su zlatne medalje na Prvenstvu Republike Srpske za mlađe pionire i starije juniore održanom u Banjaluci, uz postavljene lične rekorde.

Trener kluba Željko Petrović rekao je Srni da je devetogodišnja Јovana Radulović napravila svojevrsnu senzaciju jer je ponijela šampionsku titulu u trci na 1.000 metara, pobijedivši i po četiri godine starije takmičarke, uz postavljeni lični rekord od tri minuta i 31 sekundu.

Iz Arhiva: O Jovani smo prvi pričali u studiju Radio Prnjavora, sve čestitke upućujemo Jovani!

Titulu u Prnjavor je donio i Milan Vidović u sprintu na 100 metar, uz novi lični rekord 10 sekundi i 53 stotinke.

Srebrne medalje osvojili su Gabrijela Šestić na 3.000 metara, uz novi lični rekord, Јovan Tomaš na 800 metara i Nikola Petrović na 3.000 metara, te Nikolina Buliga u brzom hodu na 3.000 metara.

Bronzane medalje na ovom prvenstvu osvojili su Aldina Čajić na 800 metara, Filip Radulović na 300 metara, Milan Vidović u skoku u dalj sa ličnim rekordom šest metara i četiri centimetra, kao i štafeta na 400 metara u sastavu – Milan Vidović, Đorđe Žunić, Јovan Tomaš i Damjan Grumić.

Petrović je rekao da je sa 10 osvojenih medalja Atletski klub “Prnjavor” ponovo bio među najuspješnijim klubovima.  (prnjavorlive.info)