LAKTAŠI OTKINULI BOD U PRNJAVORU

0
1622

Ljubić – Laktaši 1:1 (1:1)

Laktaški ”vrtić” je danas u Prnjavoru šokirao Ljubić i otkinuo mu bod. Otvaranje susreta pripalo je gostima. Već u 5. minuti u odličnoj prilici je kapiten Laktaša Srđan Glišić, ali golman domaćih Miloš Vukajlović krajnjim naporom brani i šalje loptu u korner. Tri minute poslije, gosti dolaze do vođstva. Mat u tri poteza za 0:1. Loptu na centru uzima Uroš Stamenković, šalje ju do Bobana Kelemana, koji majstorski proigrava kapitena i strijelca Glišića. U 12. minuti šutirao je Bojan Milinović ali Vukajlović je odbranio. Probao je Milinović i minut kasnije. Nije bio precizan. Prvu šansu Ljubić je stvorio u 23. minuti. Potegao je Vladimir Ančić sa ivice 16, ali golman Laktaša Jovan Kutić bio je na visini zadatka. Igrao se 26. minut kada domaći dolaze do izjednačenja. Nakon jedne greške gostiju, igrači Ljubića prave kontru koju pogotokom kruniše Vladimir Ančić. Bilo je to 1:1. Do kraja prvog dijela, nije više bilo prilika ni sa jedne strane. U drugom poluvremenu, nešto slabije izdanje obe ekipe. U šestoj minuti nastavka oprobao se Aleksandar Žižak kod domaćina, ali Kutić je to odbranio. U 83. minuti poluprilika za Ljubić i laka zadaća za Kutića. Pokušao je i Glišić u 87. minuti ali bez uspjeha, a nakon njega i Boban Keleman u 90. minuti, međutim njegova lopta je otišla iznad gola. Za prvi tim Laktaša danas je debitovao član juniorske selekcije, Nikola Paspalj, koji je odigrao svih 90 minuta i pružio dobru partiju. Laktaši su danas u Prnjavor putovali sa 15 igrača od čega su 12 njih bila do 21 godine starosti. Ukupan prosjek godina igrača Laktaša koji su danas zaigrali: 19,7. U narednom kolu, Ljubić gostuje Omarskoj a Laktaši na svom terenu u derbiju kola, krajiškom Superklasiku, dočekuju Župu Superpetrol iz Milosavaca.

LAKTAŠI: Kutić, Paspalj, Trninić, Glišić, Savić (77’ Čalo), Stamenković, Milinović (65’ Lekić), Keleman Br, Keleman Bo, Radetić (88’ Erceg), Davidović. Trener: Miodrag Petković

LJUBIĆ: Vukajlović, Prodanović (62’ Blagojević), Mujkić, Žižak B (5’ Vučić), Segić, Deket, Žižak A (67’ Subić), Ćirković, Kovačević, Adamović, Ančić. Trener: Goran Kostrešević