SPORTSKI VIKEND:NOVA POBJEDA BORCA,VRIJEDAN BOD LJUBIĆA

0
1212

Fudbaleri Borca iz Šibovske (na slici) pobijedili su u nedjelju poslijepodne na domaćem terenu ekipu Bratstva iz Kozinaca,kod Gradiške sa 5:4 (2:2).Družina trenera Slobodana Galića vodila je već poslije 22 minuta igre sa 2:0,golovima izuzetno raspoloženog Jasminka Kovača (na slici),da bi u finišu prvog poluvremena gosti vješto iskoristili neopreznost domaće odbrane i stigli do izjednačenja – 2:2.

U drugom poluvremenu proradio je napadač Borca,Mišo Mandić,koji postiže u seriji tri gola,čime su “borčevci” poveli sa 5:2.Međutim,igrači Bratstva su uspjeli da smanje rezultat na 5:4,dovodeći u pitanje pobjedu,jer su se u posljednjim minutama grčevito branili kako bi spasili vođstvo.To im je i uspjelo,čime su Šibovčani nastavili plodnu bodovnu berbu. Podsjetićemo,ekipa Borca doživjela je samo jedan poraz u ovoj sezoni.Bilo je to još u prvom kolu,kada su Kladari u Šibovskoj,sredinom avgusta slavili sa 3:0.
Uspješni su u nedjelju poslije podne bili i fudbaleri Ljubića.

Na gostovanju u Kozarskoj Dubici osvojili u bod,igrajući neriješeno – 1.1.Poveli su Prnjavorčani,golom Vladimira Ančića u 27.minutu,da bi Dubičani izjednačili u 38.minutu,golom Predraga Pralice.U finišu utakmice idealne prilike za pogotke imali su Aleksandar Žižak i Danko Segić,ali je sreća bila saveznik odbrane Dubičana.
Naredne subote u Prnjavoru gostuje BSK,a “plavi” se nadaju prvoj pobjedi na domaćem terenu.Ljubić ima 8  bodova,koliko su osvojili još dubički Borac i dobojski Željezničar,dok posljednje dvije pozicije na tabeli zauzimaju Liješće sa 5 i Župa iz Milosavaca sa samo jednim bodom.