Atletičarima “Prnjavora” šest medalja

0
1261

Članovi Atletskog kluba “Prnjavor” osvojili su dvije zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu medalju na mlađejuniorskom i cicibanskom prvenstvu Republike Srpske koje je održano na Sokocu.

Na jučerašnjem takmičenju nastupili su članovi atletskih klubova iz Banjaluke, Prnjavora, Istočnog Sarajeva, Zvornika, Nevesinja, Trebinja, Teslića, Rogatice i Brčkog.

Valentina Samardžić bila je najbrža u trci mlađih juniorki na 1.500 metara, a osvojila je i drugo mjesto u trci na 600 metara.

U kategoriji mlađih juniora Adin Čajić osvojio je prvo mjesto na 2.000 metara, dok je Nikola Petrović bio treći.

U trci mlađih juniora na 800 metara Đorđe Đukić osvojio je srebrnu medalju.

Srebro je osvojila i cicibanka Magdalena Katana, u trci na 600 metara.

Takmičenje je organizovao Atletski savez Republike Srpske, a tehnički organizator je bio Atletski klub “Glasinac” sa Sokoca. srna