AK “SAN” Prnjavor: Tri medalje na Juniorskom prvenstvu Republike Srpske

0
654

Na Juniorskom prvenstvu Republike Srpske održanom u Banja Luci, atletičari atletskog kluba “San” iz Prnjavora osvojili su tri medalje. Jednu zlatnu, jednu srebrenu i jednu bronzanu.

Zlatnu medalju i titulu juniorske prvakinje Republike Srpske osvojila je Belma Ćuran u trci na 400 m s preponama sa novim ličnim rekordom, dok je u skoku u dalj osvojila treće mesto i bronzanu medalju.

U trci juniorki na 200 m Kristina Stojković osvojila je srebrenu medalju.

Druga dva člana kluba, Stefan Karakaš i Kristijan Marić istrčali su svoje lične rekorde uz osvojena četvrta mesta u trkama na 5000 m i na 800 m.

Sledeći nastup atletičari atletskog kluba “San” iz Prnjavora imaju već u petak na uličnoj trci u Prnjavoru i u subotu u Banja Luci na Mlađe juniorskom i cicibanskom prvenstvu Republike Srpske.