DERBI PRVE FUTSAL LIGE – SPASONOSNA POSLJEDNJA SEKUNDA

0
1479

U prvom nastupu u novoj sezoni ekipa Kluba malog fudbala Ljubić  (na slici) remizirala je u nedjelju uveče na domaćem parketu protiv banjalučkog Sokratesa – 3:3.Derbi je protekao u kvalitetnoj i uzbudljivoj predstavi,a ishod je skrojen bukvalno u posljednjoj sekundi,kada je Danko Ćirković donio izjednačenje ,čime su „plavi“ izbjegli poraz.Prethodna dva gola za Ljubić postigao je Aleksandar Žižak.U narednom kolu Ljubić će gostovati sastavu Jošavke.

Mnogo ubjedljiviju igru prižio je Obilić iz Prnjavora,koji je kao domaćin pobijedio Gradišku sa 11:6.  U prvom poluvremenu  „obilići“ su vodili sa 5:1,ali se na odmor otišlo  rezultatom 5:4.U nastavku meča domaći su bili superiorni,čime su u drugom nastupu u novom prvenstvu Druge lige,zapad  stigli do drugog ubjedljivog trijumfa.

Gostovanjem u Novom gradu,gdje su protiv Slobode poraženi rezultatom 2:1,fudbaleri Ljubića okončali su jesenju sezonu.Prnjavorčani su na 15 utakmica osvojili skromnih 15 bodova,pa se nalaze u donjem dijelu tabele,odnosno na 12.mjestu.Slabije plasirani od Ljubića su samo Mineral,dubički Borac,dobojski Željezničar i Ozren.(prnjavorlive.info)