DRAŽENOV USPJEH KARIJERE

0
789

Protekle sedmice Držen Petrović teniser TK “Olimp 2000” iz Prnjavora nastupio je na Open RCT Barcelona 1899 1.kategorije Tennis Europe gdje je sa trenutnim rangom 48 bio postavljen za 7 nosioca, iako kao sedmoplasirani igrač plasirao se u finale među dvojicu najboljih i sa novih 200 bodova prvi put u karijeri od naredne sedmice ući će u prvih 30 igrača Europe u kategoriji do 16 godina. Dražen se u prvom kolu sastao sa Bugarskim teniserom Vladimirom Popovim i pobijedio rezultatom 6:3 3:6 6:3, dok je u drugom kolu takođe pobijedio Hrvatskog tenisera Frana Mitrovića 6:1 6:2 u četvrt finalu je ostvario izuzetno tešku pobjedu u tri seta nad Crnogorskim teniserom Petrom Jovanovićem 6:4 4:6 i u trećem setu je gubio 3:5 i uz dva brejka ostvario pobjedu 7:5, uz malo sportske sreće u polufinalu meč je dobio bez borbe protiv 3 nosioca Mili Poljičeka zbog povrede. Da bi u danas održanom finalu uz dobijeni prvi set izgubio naredna dva i stao na korak do prve titule 1.kategorije.