Ekipa 3×3 Prnjavor Meridianbet se bori za čelendž u Kini

0
216

Predstojećeg vikenda biće odigran Lite Quest turnir u uličnom basketu u Prnjavoru, a najpoznatija ekipa u BiH, 3×3 Prnjavor Meridianbet, boriće se za pobjedu i put u Kinu na čelendžer.

Za takmičenje je prijavljeno 12 ekipa, u subotu se igraju grupe, a u nedjelju je završnica turnira. Centar dešavanja je prnjavorski Trg srpskih boraca.

Predsjednik 3×3 Prnjavor Meridianbet Dejan Lazić kaže da se dugo čekalo na ovo takmičenje, a dolaze im ekipe iz BiH, Srbije, Hrvatske ali i svijeta.

-Među prijavljenima je i ekipa iz Limana koja se trenutno nalazi na 12. mjestu u svijetu, a svojevremeno su bili treći. Sve prijavljene ekipe su veoma dobre, očekujemo prvenstveno odličan basket i nadamo se pobjedi – rekao je Lazić.

Dodaje da ih već sutra čeka takmičenje u sklopu Nikšićko lige RS.

Ekipa 3×3 Prnjavor Meridianbet ove sezone je podmlađena i dobili su dobro pojačanje. Učestvovali su na takmičenjima od Banjaluke, Doboja i Modriče, do Istre u Hrvatskoj i osvojili su jedno prvo mjesto.

3×3 Prnjavor Meridianbet bili su prvaci Republike Srpske 2022. godine, a na završnom turniru BiH osvojili su drugo mjesto. Takmičili su se i van granica BiH, te se nadaju se da će svoj grad i zemlju predstavljati i na čelendžu u Kini.