Goleada u Žeravici otišla na stranu Jedinstva

0
741

Fudbaleri Ljubića pretrpjeli su prvi ovosezonski poraz, pošto su juče u okviru drugog kola Druge lige RS poraženi u Žeravici od ekipe Jedinstva 4:3.

Da će ovo biti prava fudbalska predstava moglo se naslutiti već u 30. sekundi utakmice, kada su gosti preko Segića imali odličnu priliku, ali njegov udarac brani Đakušić. Tri minuta kasnije igranje rukom Grahovca u vlastitom kaznenom prostoru, arbitar Todić okarakterisao je kaznenim udarcem. Siguran izvođač bio je Škorić, koji dovodi svoju ekipu u vođstvo 1:0. Ljubić je ekspresno uzvratio u 9. minuti. Žižak je prošao po desnoj strani, uposlio Segića, koji poravnava rezultat na 1:1.

Igrao se 13. minut kada su domaći mogli do novog gola, ali je Ilić pogodio stativu. Na priliku domaćih, prilikom su uzvratili gosti, ali je udarac Burgića završio pored gola. U 38. minuti Jedinstvo je stiglo do nove prednosti, nakon solo prodora, Škorić svojim drugim golom, dovodi domaće u vođstvo 2:1. U finišu prvog poluvrema Škorić je mogao do trećeg gola, ali se istakao Ratković.

Samo što je lopta krenula sa centra u drugih 45 minuta, brzonogi Milojević koristi neopreznost gostujuće odbrane, te povisuje rezultat na 3:1. U 58. minuti činilo se da je utakmica riješena. Milojević je prošao po desnoj strani, centrirao, a loptu u sopstvenu mrežu šalje Radonjić.

Uprkos uvjerljivom vođstvu domaćih, Ljubić se nije predao. Prvu priliku imao je Kojić u 60. minuti, ali njegov udarac glavom brani Đakušić. Četiri minuta kasnije pogotkom Grahovca iz slobodnog udarca Ljubić je smanjio na 4:2. Usledio je period igre u kojem se uglavnom igralo na sredini terena, da bi u 79. minuti viđen najljepši potez na utakmici. Jagodić je prihvatio loptu, te je sa 30-ak metara topovskim udarcem iskosa sa desne strane smanjio na 4:3.

Do kraja susreta mreže su ostale netaknute, pa su domaći upisali prvi ovosezonski trijumf. U narednom kolu, u subotu, Ljubić će na domaćem terenu ugostiti ekipu Karanovca.