Italija pereporučila podizanje optužnice protiv Netanjahua

0
859

Izraelska policija preporučila je danas podizanje optužnice protiv premijera Benjamina Netanjahua u vezi sa dva slučaja korupcije, javili su lokalni mediji.

Konačnu odluku o podizanju formalne optužnice protiv Netanjahua donijeće tužilaštvo, i to u roku od nekoliko sedmica ili mjeseci.

Netanjahu, koji je u više navrata rekao da nije kriv, nije obavezan da se povuče.

On je večeras rekao da će da nastavi da vodi Izrael. “Nastaviću da vodim Izrael odgovorno i vjerno”, rekao je Netanjahu večeras u televizijskom obraćanju naciji.

Premijer koji se suočava sa preporukom policije da bude formalno optužen ili je formalno optužen za krivična djela nije obavezan da se povuče, podsjeća Bi-Bi-Si.

Izraelski mediji javili su da se jedan slučaj odnosi na primanje darova od biznismena, a drugi na razgovor Netanjahua sa izdavačem jednog izraelskog lista u vezi sa smanjenjem konkurencije u medijskom sektoru u zamjenu za pozitivnije pisanje.

(Srna)

PODIJELI