Kozara prekinula pobjednički niz Ljubića rezultatom 2:1

0
74

Fudbaleri Ljubića prekinuli su pobjednički niz od tri pobjede, pošto su juče u okviru 23. kola m:tel Prve lige kao domaćini poraženi od Kozare 2:1.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga prvi do prilike dolaze gosti u 22. minuti, kada Malbašić pokušava, ali Knežević brani. Dva minuta kasnije Ljubić je uzvratio preko Segića, čiji udarac brani Modić, odbijanac u mrežu sprema Žižak, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

U 31. minutu gosti su mogli do prednosti, istrčalost domaćeg čuvara mreže, ne kažnjava Eskić, koji šutira na prazan gol, ali lopta prolazi tik pored stative.

Ono što nije uspio u 31. Eskić je uspio u 35. minuti kada je nakon jedne brze akcije sa nekoliko kratkih pasova, uspio dovesti Kozaru u vođstvo 1:0. Sa rezultatom 0:1 otišlo se na predah.

U nastavku susreta otvoreno je bilo sa obje strane. Ljubić je tražio izjednačenje, Kozara pak ovjeru prednosti. Igrao se 70. minut kad je Ljubić uspio izjednačiti. Savanović je centrirao iz kornera, a Jaćimović glavom trese mrežu gostiju.

Pet minuta kasnije Lolić se našao u izglednoj prilici, ali njegov udarac završava preko gola. Minut kasnije Kozara ipak stiže do nove prednosti. Batar je poslao dugu dijagonalu, uposlio Lolića koji rutinski rješava situaciji 1 na 1 sa golmanom Ljubića.

Do kraja susreta Prnjavorčani su imali inicijativu, ali su tri boda otišla put Gradiške.