Ljubić protutnjao Semberijom

0
671

Fudbaleri Ljubića upisali su treću uzastopnu pobjedu, pošto su danas u okviru 22. kola m:tel Prve lige Republike Srpske kao gosti porazili Podrinje iz Janje 3:0.

U prvih 45 minuta nije viđeno puno toga od igre, domaći su imali blagu terensku inicijativu, u 2. i 20. minuti prijetili su preko Došla, ali su njegovi udarci završili pored gola. Nešto precizniji bio je Marković u 16. minuti, koji pokušava iz prekida, ali Knežević brani. Sa rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

U uvodnim minutama drugog poluvremena domaći su opet imali posjed lopte, a dobru priliku propustio je Spasojević u 58. minuti kad se istakao Knežević.

Nakon toga sa prilikama, ali i sa golovima kreću gosti. Igrao se 62. minut u prilici se našao Segić, u dva navrata šutira, oba puta ističe se čuvar mreže domaćih Bodiroga, ali je odbijanac u mrežu pospremio Jovan Milanović.

Navalni red gostiju dobro je kombinovao u 72. minuti, a finu akciji pogotkom je krunisao Jaćimović, koji pogađa donji desni ugao nemoćnog Bodiroge. Šest minuta kasnije novi gol u mreži Podrinja. Nakon dubinske lopte Segić sa vrha kaznenog prostora lobuje golmana domaćih za 0:3.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, pa je Ljubić stigao do 29. boda, dok je Podrinje ostalo na 18. Sa ovim trijumfom Ljubić je po svemu sudeći prebrinuo sve brige oko opstanka, pa mu do kraja predstoji borba za što bolji plasman.

U narednom kolu Ljubić će ugostiti Kozaru.