Ljubić šesticom počastio Polet

0
784

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića u subotu su kao domaćini u okviru 4. kola Druge lige RS, uvjerljivo porazili Polet iz Broda 6:0.

Da će ova utakmicama obilovati golovima, vidjelo se već u 13. sekundi utakmice. Možda i najbrži gol na drugoligaškim terenima postigao je Stefan Grahovac koji se dobro ubacio, te Ljubić doveo u vođstvo 1:0. Grahovac je u 7. minuti odlično proigrao Subića, koji jedan na jedan sa golmanom Poleta, rutinski reaguje za 2:0. Usledilo je mirniji period igra, a na novu priliku čekalo se do 23. minuta. Nakon kornera Vasić je tada šutira preko gola. Minut kasnije prvu priliku na utakmici imali su i gosti, ali udarac Ignjatića završava pored gola. Finiš prvog poluvrema ponudio je dosta prilika na obje strane. Prvu je imao Žižak, ali je Đukic odbranio. Na priliku Ljubića, gosti su uzvratili sa dvije, ali je udarce Ignjatića i Stolića ukrotio domaći čuvar mreže Ratković. Igrao se 35. minuti kada se Vasić našao u šansi, ali je golman gostiju bio na visini zadatka. U posljednjoj minuti prvog poluvrema Ljubić je mogao do trećeg gola, ali je prvo Fehratović, a potom i Gajić promašio prazan gol.

Prilikom je završilo prvo, a prilikom je počelo i drugo poluvrijeme. Igrao se 46. minut, Subić centrira sa desne strane, Vasić hvata volej, šutira, ali golman brani. U 50. minuti Grahovac nakon gužve u kaznenom prostoru povisuje na 3:0. Tri minuta kasnije Stefan Grahovac, odlično proigrava Fehratovića, ali njegov udarac brani Đukić. Lijepu akciju novim golom Ljubić je okrunio u 59. minuti. Agilni Vasić probija po desnoj strani, pronalazi Fehratovića, koji povisuje na 4:0. Blizu pogotka gosti su bili u 67. minuti, ali Cvjetković pogađa stativu. Preslikanu akciju kao kod četvrtog gola, Ljubić je kreirao u 76. minuti kod petog. Radaković je prošao po desnoj strani, centrirao, a Fehratović svojim drugim golom, povećava prednost domaćih na 5:0. Dva minuta kasnije u šansi je Burgić, ali Đukić brani. Đukic je bio nemoćan u 83. minuti, kada Fehratović het-trikom, povisuje rezultat na visokih, ali zasluženih 6:0.

Do kraja susreta mreže su mirovale, pa je konačan rezultat postavljen u 83. minuti. Ovom pobjedom Ljubić je upisao šesti bod na svoj konto, dok je Polet i dalje zakovan za dno, bez bodova.