Naslovna Sport NACIONALNA TRAGEDIJA: Italija propušta Svjetsko prvenstvo poslije 60 godina (FOTO)

0
1298

Azuri nisu uspeli da nadoknade gol manjka iz prvog meča, Šveđani iščupali 0:0 u gostima

Činilo se da će nakon onog fanatičnog pevanja himne fudbalska reprezentacija Italije ”progutati” Švedsku u okviru revanš meča baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo, ali duel u Milanu završen je bez golova – 0:0.

o znači da se Italija nije plasirala na Mundijal u Rusiju, odnosno propustiće najveću fudbalsku planetarnu smotru prvi put posle 60 godina.

Samo u Urugvaju 1930. godine i u Švedskoj 1958. nismo gledali Azure. Šta reći osim – nacionalna tragedija! Italijani možda nisu ni zaslužili da krenu put Rusije s obzirom na to da nisu uspeli da zatresu mrežu za 180 minuta.

Šveđani su otišli,  jer su u Stokholmu pre tri dana upisali minimalnu pobedu (1:0).

A strelac tog gola, Johanson, je već u 19. minutu revanša morao izvan igre zbog povrede koju je zadobio. Hvatali su se za glavu i njegovi saigrači i navijači, ali i sam Johanson.

To kao da je donekle prodrmalo Italijane koji su nekoliko trenutaka kasnije imali priliku preko Imobilea.

Prvu najbolju priliku u prvom delu imao je Antonio Kandreva u 27. minutu. Primio je loptu u 16 metara, šutirao ka golu, ali je lopta otišla iznad prečke.

Zatim je Imobile u 40. minutu umalo došao do gola kada je Grankvist izbacio loptu skoro sa gol linije. Prethodno je Olsen donekle ublažio šut napadača Lacija, a u 45. je sačuvao mrežu i posle opasnog šuta Florencija.

Isti igrač je i u drugom poluvremenu nastavio najviše da preti Šveđanima.

Najpre je u 54. minutu lopta posle njegovog šuta prohujala pored stative, da bi 13 minuta kasnije odbrana gostiju izblokirala udarac veziste Rome.

U međuvremenu je selektor Azura Ventura, možemo slobodno reći neznalica, ubacio u igru El Šaravija i Belotija, da bi i krilni napadač Juventusa Bernandeski u 75. minutu ušao umesto Kandreve.

Tražila je Italija u drugom poluvremenu i dva penala, ali španski sudija Lahoz dva puta je odmahnuo rukom. I Darmijan i Beloti su bili ”neubedljivi.”

Grmelo je ”Fratelii D'Italia” sa tribina na ulasku u poslednjih 10 minuta peča, pokušali su navijači da ubrizgaju dodatni motiv fudbalerima, ali se rezultat nije menjao. Nije lopta imala gde da prođe od sjajne odbrane švedskog tima.

Branili su se čitav meč, uspeli su da odbrane taj gol iz prvog meča i 1. decembra će se naći u šeširu za žrebanje grupa u Moskvi.