NOVA POBJEDA LJUBIĆA-ANČIĆ MATIRAO REKORDERA

0
2191

Fudbaleri Ljubića pobijedili su u nedjelju poslije podne ekipu Sloge iz Srpca sa 3:2.Bio je to šesti proljećni trijumf prnjavorskog drugoligaša,a prvi poraz Sloge u nastavku sezone.Domaći su poveli u 10.minutu,golom Vladimira Ančića.Napadač Ljubića savladao je golmana Sloge,Nikolu Đurića,nakon što čuvar mreže  gostiju ovog proljeća,na prethodnih 11 utakmica nije nijednom vadio loptu iz mreže.Dostigao je 992 minuta nesavladivosti,a nedostajalo mu je samo osam minuta da stiogne do impozantnog zbira od 1.000 minuta bez ijednog primljenog gola.

fudbal 16 maja aleksandar zizak ljubic foto b radulovic

Dobru priliku da povećaju vođstvo,domaći su propustili u 27.minutu,kada je Đurić odbranio jedanaesterac koji je izveo kapiten Ljubića,Boris Žižak.Dva minuta kasnije izjednačio je Macanović,a do odlaska na odmor B.Žižak se,ipak iskupio,jer je,poslije kornera,u 34.minutu,zatresao mrežu Srpčana za novo vođstvo domaćina.U nastavku,u 61.minutu Sloga je izjednačila na 2:2,a strijelac odlučujućeg gola za vrijedan trijumf Ljubića (3:2) bio je mlađi od braće Žižak,Aleksandar,u 85.minutu (na slici).

Ovog proljeća Ljubić je osvojio 20 bodova,u odnosu na 15,koliko je ostvario u jesenjoj sezoni.Protiv komšija iz Srpca igrali su prvi put u dresovima (na slici) koje im je prije nekoliko dana poklonila jedna slovenačka kompanija.Naredni protivnik Prnjavorčana biće u nedjelju poslije podne Župa  u Milosavcima ,a do kraja prvenstva slijede i mečevi protiv Mladosti iz Donje Slatine,u Boriku i gostovanje u Modriči.(prnjavorlive.info)