Partizan ostao bez evropskog proljeća!

0
587
Fudbaleri Partizana oprostili su se od Evrope u Hagu!

Crno-bijeli su remizirali sa AZ Alkmarom 2:2, iako su dva minuta prije kraja meča imali dva gola prednosti i igrača više!

Partizan je u roku od četiri minuta upropastio fantastičnih 80-ak minuta i priliku da se u posljednjem kolu bori za šesnaestinu finala Lige Evrope.

AZ je krenuo agresivno, ali sjajna kombinacija Natha i Sume donosi vođstvo crno-bijelima u 16. minutu.

Izraelac je poslao fantastičan pas preko odbrane AZ-a, Јapanac bježi čuvarima sjajno smiruje loptu i onda je rutinski gura po zemlji u mrežu za 1:0.

Bio je to prvi gol koji je AZ primio poslije šest utakmica u kojima je slavio sa ukupnom gol-razlikom 24:0!

Uslijedio je još jači pritisak domaćina, ali Holanđani prave veliki kiks i poklanjaju crno-bijelima novi gol u 27. minutu.

Pogriješili su golman Bizot i kapiten Kopmejners, Zdjelar presjeca loptu, proigrava usamljenog Sumu koji sa ivice kaznenog trese mrežu za 2:0.

Nakon ovog gola raspala se igra AZ-a, pa Partizan u nastavku meča potpuno kontroliše ritam i konstantno prijeti iz kontranapada.

Ređale su se prilike crno-bijelih, Suma se poigravao sa Holanđanima, Natho dirigovao u sredini terena, ali napadači Partizana predvođeni Sadikom propuštaju prilike.

Sredinom drugog poluvremena Milošević se polako povlači, umjesto ofanzivnih igrača Tošića i Sume uvodi Brežančića i Šćekića, dok raste pritisak domaćina.

Uprkos nervozi, AZ uspostavlja dobar ritam i kreće kanonada ka golu Stojkovića. Prečka spasava crno-bijele poslije šuta Idrisija u 73. minutu, a onda domaćin ostaje sa desetoricom.

Boadu zbog simuliranja penala dobija drugi žuti karton i sedam minuta prije kraja meča pobjeda je bila u rukama Partizana.

Međutim, crno-bijeli su po ko zna koji put uspjeli da od gotovog naprave veresiju. Opustili su se prerano i dozvolili AZ-u da se ekspresno vrati u meč.

Rezervista Ferdi Druijf koristi lošu reakciju štopera i neoprezno istrčavanje Stojkovića, pa glavom sa desetak metara smanjuje na 2:1 u 87. minutu.

To je osokoliko Holanđane koji kreću još žešće, dok su se crno-bijeli pogubili, a situaciju dodatno komplikuje glavni sudija koji pokazuje čak sedam minuta nadoknade vremena.

Samopouzdanje raste kod domaćih i u 92. minutu stižu do 2:2! Druijf sjajnim volej udarcem zakucava loptu u mrežu za eksploziju oduševljenja na tribinama stadiona u Hagu, a agoniju crno-bijelih.

Tako će posljednje kolo Grupe L biti samo formalnost za Partizan, koji 12. decembra dočekuje Astanu. S druge strane, AZ će na Old Trafordu tražiti pobjedu za ostajanje prvog mjesta.