Petrović-Milanović ITF šampioni

0
568

Dražen Petrović TK “Olimp 2000” iz Prnjavora i Dušan Milanović TK “Top Spin” iz Bijeljine novi su šampioni Svjetskog juniorskog ITF turnira na Zlatiboru. Petrović i Milanović ostvarili su četiri fantastične pobjede.

U osmini finala pobijedili su par Krstić-Savić 6:4 6:0, u četvrtfinalu izuzetno težak meč protiv Ruskog para Korkunov-Kozlov gdje su Dražen i Dušan poslije dobijenog prvog seta 6:2 u drugom napravili preokret sa 1:4 na konačnih 6:4.

Poslije uzbudljivog červrtfinala isto tako se nastavilo i u polufinalu gdje su Petrović-Milanović protiv para Belošević-Kurtović u prvom setu gubili 0:4 i napavili neviđeni preokret na 6:4, a drugi set su dobili 6:3 i ušli u finale.

Finalni meč Petrivić-Milanović protiv Jovanović-Pisarić naši teniseri su dobili rezultatom 6:4 6:4 sa po jednim brejkom u svakom setu. Tako su ostvarili najveći uspjeh u tekućoj godini i osvojili nove ITF bodove za svjetsku juniorsku listu.