Prnjavor: Pregled sportskih događaja

0
611

Proteklog vikenda četiri prnjavorska kluba imali su redovne zvanične nastupe.

Košarkaši Mladost Buldogsa jedini su ostvarili pobjedu, čime su se još više približili opstanku u prvoligaškoj konkurenciji. U Prnjavoru je gostovala Sutjeska iz Foče, a domaći su, trojkom u posljednjoj sekundi, ostvarili vrijednu pobjedu. Strijelac za rodost Prnjavorčana bio je raspoloženi Aleksandar Tunguz, koji je postigao 19 poena. Bio je to esti trijumf mladića trenera Aleksandra Bokura. Krajnji rezultat 70:67 potvrđuje da ”buldogsi” zaslužuju da ostanu u Prvoj ligi Republike Srpske. U trci za prvo mjesto su dva bijeljinska kluba, Radnik i Budućnost, dok je Sloboda iz Novog Grada četiri kola prije kraja sezone već izgubila status prvoligaša. U narednom kolu Prnjavorčani će igrati u Zvorniku.

Prvi ovogodišnji prvenstveni nastup imali su rukometaši Sloge, koji su na gostovanju u Banjaluci poraženi protiv drugog tima Borac m:tela sa 40:27. Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će Banjalučani stići do ubjedljivog trijumfa. Naredni nastup naš drugoligaš imaće u Kupu Republike Srpske, u srijedu uveče, a protivnik će u prnjavorskoj dvorani biti sastav Bijeljine.

U prvom proljećnom kolu fudbaleri Borca iz Šibovske poraženi su na domaćem terenu protiv Omladinca iz Brestovčine. Rezultat je bio 4:2 za goste.

Ekipa Ljubića nastupala je u Derventi, gdje je poražena sa 2:1. Gosti su nakon vođstva Dervenćana ipak uspjeli da izjednače sredinom drugog poluvremena, a u 90.minutu arbitar Maletić iz Bijeljine dosudio je jedanesterac za tim Tekstilca. Uspješan realizator bio je Miloš Perović. Ljubić je tako ostao na 13. mjestu, sa 19 bodova, a u nardnom kolu u Prnjavoru će gostovati sastav Leotara iz Trebinja.