Srbija nadigrala i Austriju

0
634
Odbojkaši Srbije savladali su Austriju sa 3:0 (25:16, 25:22, 25:20) u meču posljednjeg kola Grupe B na Evropskom prvenstvu koje se igra u Belgiji, Francuskoj, Holandiji i Sloveniji.
Protivnik srpskih odbojkaša je selekcija Češke, a meč je na progamu u subotu od 17.00 časova.

Srpski odbojkaši lako su slomili otpor Austrijanaca. Snažnim servisima poremetili su prijem protivnika, i tako odaljili njihove srednjake od mreže. To je olakšalo igru u polju, pa su odbojkaši Srbije lakše osvajali poene. U drugom i trećem setu protivnik je koristio opuštanja u igri Srbije i tako uspijevao da bude u egalu. Ipak, srpski reprezentativci su brzo reagovali, pojačavali tempo i tako lomili protivnika. Ovom pobjedom ostvarili su maksimalan učinak u grupi i sa prvog mjesta idu u nastavak takmičenja.

Poslije početnog odmjeravanja snaga “orlovi” su zaigrali agresivnije. Prednost je počela da raste. Selektor protivnika je pokušavao tajm-autima da poveže igru svoje selekcije, ali nije uspio. Austrijanci nisu imali rješenja za igru srpske selekcije, koja prvi set dobija sa 25:16.

Drugi set donio je nešto bolju igru protivnka. Srpski odbojkaši su sporije ušli u ovaj period i dozvolili protivniku da dođe do tri poena prednosti, 6:3. Polako su pojačavali tempo, a do izjednačenja odbojkaši Srbije su došli pri rezultatu 11:11. Potom su preuzeli vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja seta 25:22.

Treći set donio je veliku borbu, Srbi su uspjeli da povedu sa tri razlike, ali ne i da slome protivnika. Austrijanci, željni nadigravanja, su pojačali tempo, a do izjednačenja su stigli sredinom seta – 14:14.

Ipak “orlovi” nisu dozvolili protivniku da preokrene rezultat, ekspresno vraćaju prednost od dva poena, koju su sačuvali do kraja seta i meča – 25:20 u trećem setu.