USPJEH BORCA IZ ŠIBOVSKE – TRIJUMF PROTIV TORPEDA

0
3014

Fudbaleri Borca (na slici) pobijedili su juče (nedjelja),u trećem proljećnom nastupu,ekipu Torpeda iz Cerovljana sa 2:1,čime su napravili veliko iznenađšenje,jer je rival bio jesenji šampion Područne lige.Izuzetno nadahnutom igrom,domaći su zasluženo stigli do vrijednih bodova,a strijelac oba pogotka bio je Nemanja Kokanović.Ostaće zabilježeno da su u pobjedi protiv favorita učestvovali još i golman Siniša Milanković i igrači Siniša Vinčić,Jasminko Kovač.Ljubiša Milinčić,Srđan Šarčević,Milan Mašić,Zoran Kulišić,Nikola Lekić.Duško Vujinović,Đorđe Petrović,Milan Jovanić,Dejan Tošić,Savo Đurić i Stefan Ilišković ,dok je ,zbog žutih kartona izostao Staniša Domuz.Ekipu je s klupe predvodio trener Perica Đukić,koji je izuzetno zadovoljan zalaganjem svojih igrača.

Šibovčani nakon 16.kola imaju 14 bodova i nalaze se na 11.mjestu.U donjem dijelu tabele su Bratstvo iz Kozinaca sa 13,Biseri iz Čatrnje sa 12 i Vrbas iz Prijebljega sa 3 boda.U narednom kolu ekipa Borca putuje Biseri u Čatrnju.Jesenji okršaj ovih rivala Šibovčani će još dugo pamtiti,jer su vodili protiv Bisera sa 4:0,ali su u finišu meča morali spasavati jedan bod,igrajući 4:4.Sada će biti prava prilika da se ekipa kormilara Đukića revanšira protivniku za jesenji kiks.U ekipu se vraća Domuz,ali će zbog žutih kartona pauzirati Srđan Šarčević.

Za razliku od Borca,fudbaleri Ljubića neugodno su iznenadili oko 200 navijača,jer su poraženi protiv BSK-a sa 1:3.Golom Dejana Živkovića,Prnjavorčani su već u 17.minutu  stekli vođstvo,ali su u posljednjih pet minuta primili tri pogotka i tako dozvolili Banjalučanima da se s pjesmom vrate kući.

U narednom kolu Ljubić putuje u Banjaluku,lideru prvenstva,timu Željezničara.(prnjavorlive.info)