Zlatna Jovana Radulović

0
282

Mlada članica Atletskog kluba “Prnjavor” Jovana Radulović krenula je putem uspjeha kao njena iskusna klupska kolegica Jelena Gajić.

Jovana je nanizala i objedinila nekoliko titula. Šampionka je Republike Srpske u krosu na 1000m u Laktašima. Radulović je osvojila i titulu prvakinje Bosne i Hercegovine na 2000m u Rogatici.

Najnoviji veliki uspjeh Jovana je ostvarila u finalu Malih Olimpijskih Igara u Banja Luci osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju na 800 m sa novim ličnim rekordom 2:22,94. U finalnoj trci Radulović je pobjedom iznenadila mnogo iskusniju Maru Nožicu iz Trebinja kojoj je ovo primarna disciplina.

Mlađa sestra Neda Radulović se takođe plasirala u finale Malih Olimpijskih Igara u disciplinama 800 m i štafeti 4×100 m gdje je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju.