Zvezda pokorila Moraču i ostala perfektna!

0
1252

Košarkaši Crvene zvezde nastavali su pobjednički niz u regionalnoj ABA ligi, pošto su u derbiju kola u Podgorici savladali ekipu Budućnosti sa 77:54. Crveno-bijeli su vodili od prvog do posljednjeg minuta, i ostvarili 13. pobjedu u isto toliko odigranih kola. Najefikasniji je bio centar Ognjen Kuzmić sa 13 poena.

Od prvog minuta meča u ispunjenoj dvorani SC “Morača” u Podgorici, ekipa Dejana Radonjića je bila agresivnija, odlučnija i bolja od rivala. Rano vođstvo od 11:2, dalo je krila crveno-beloj četi da probije barijeru i konačno dođe do trijumfa bez drame.

Držali su momci beogradskog sastava kontrolu do samog kraja utakmice na, za njih, tradicionalno neugodnom terenu.

Pokušavala je Budućnost i njen trener Zuros da izmjenama i promjenama u odbrani preokrene sitaciju na terenu, ali je uvijek u tim trenucima iskočio neko drugi od gostiju i serijom poena odbio napad.

Da je Zvezda timskom igrom došla do važne pobjede govori i podatak da se u listu strijelaca upisalo deset košarkaša, a najefikasniji su bili Kuzmić sa 13, Dženkins sa 11, dok su Simonović i Volters postigli po deset.

U domaćoj ekipi jedini dvocifreni bio je Rejnlods, strijelac 11 koševa.