Србија се опростила од Мундијала

0
1144

Фудбалска репрезентација Србије поражена је од Бразила у мечу трећег кола Групе Е резултатом 2:0. Стријелци Паулињо и Тијаго Силва.
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018.

Србија је након побједе над Костариком забиљежила два узастопна пораза и било је јасно да их је неуспјех против Швајцарске много погодио, па против Бразилаца, осим у двадесетак минута на старту другог полувремена, нису били ни близу очекиваног нивоа.

Селекција Србије је такмичење завршила на трећем мјесту групе са три бода, док ће у осмину финала првопласирани Бразил са седам бодова, односно Швајцарци са истим учинком.

Ток меча:

94. минут – Крај утакмице, Србија поражена од Бразила резултатом 2:0, стријелци Паулињо и Тијаго Силва.

90. минут – Судија меч продужио за четири мунуте.

89. минут – Крстајић врши и трећу измјену. Излази Митровић, улази Јовић.

86. минут – Нејмар је покупио одбијанац унутар 16 метара и упутио ударац по средини гола, али га је блокирао Владимир Стојковић са рефлексном обраном.

82. минут – Друга измјена у селекцији Србије, Радоњић мијења Костића.

80. минут – Измјена и у екипи Бразила. Излази Кутињо. а улази Ренато Августо.

75. минут – Прва измјена у репрезентацији Србије. Живковић је на терену умјесто Љајића.

68. минутГОЛ! Тијаго Силва је испратио корнер и изблиза забио у лијеву страну гола.

62. минут – Поново Србија пријети испред гола Бразила, након продора Тадића, лопта се одбија до Милинковић-Савића који са ивице шеснаестерца шутира поред гола.

61. минут – Србија била најближа голу у досадашњем дијелу утакмице. Рукавина је убацио лопту, Алисон је несигурно интервенисао и одбио лопту до Митровића, који главом погађа Силву.

57. минут – Нејмар је примио прецизну лопту у шестнаестерцу и имао времена да упути обећавајући ударац ниско по средини гола. Владимир Стојковић је предвидио његову намјеру и са добром одбраном спријечио његов покушај.

49. минут – Жути картон због прекршаја добио је Немања Матић, Алиреза Фагани је донио одлуку без оклијевања.

46. минут – Почело је друго полувријеме.

Завршено је прво полувријеме, након 45 минута Бразил води са 1:0.

36. минут – ГОЛ! Бразил од 36. минута води са 1:0. Кутињо је послао одличну лопту ка Паулињу, који ју је пребацио преко Стојковића у мрежу.

25. минут – Нејмаров шут сјајно је одбранио Стојковић. Жезус и Нејмар су на простору од пар метара успјели да створе прилику, али је српски голман интервенисао.

15. минут – Коларов је пуцао са ивице шеснаестерца након одбијанца. Међутим, лопта није прошла кроз шуму одбрамбених играча.

10. минут – Бразил је присиљен направити непланирану замјену, јер је Марсело повријеђен и замијениће га Филипе Луис

2. минут – Кутињо је примио прецизан пас мало изван шеснаестерца и шутао по голу. Међутим, лопта није ни дошла до гола, јер је погодио саиграча.

1. минут – Прво полувријеме је почело.

Састави тимова:

Србија (4-2-3-1): Стојковић – Рукавина, Миленковић, Вељковић, Коларов – Милинковић-Савић, Матић – Тадић, Љајић, Костић – Митровић

Бразил (4-2-3-1): Алисон, Фагнер, Тијаго Силва, Миранда, Марсело, Паулињо, Каземиро, Кутињо, Вилијан, Габријел Жесус и Нејмар.