Живимо у свијету који је пун информација и које се великом брзином шире и расту, преноси Телеграф.
Преоптерећеност дјеце подацима може довести до прекомјерне стимулације неких дијелова дјечјег мозга, што утиче на њихово цјелокупно функционисање.
У данашње вријеме дјеца су изложена свакаквим порукама које уколико се прије него што дођу до њих не “пречисте“, могу да униште њихову невиност и створе им емоционалне и социјалне проблеме.
Велики дио проблема преоптерећености информацијама повезан је са социјалним медијима који пласирају свакаве вести које су лако доступне дјеци, а можда и нису баш примјерене њиховим годинама.
Други дио проблема су и сами родитељи који желе најбоље за своју дјецу, а под тиме подразумијевају да треба да буду што образованија и информисанија, па самим тим их оптерећују великим бројем информација.
У складу с годинама, дјеца сама морају да постану свјесна својих одговорности и морају да разумију емоционалне и неуролошке промјене које им године и ситуације доносе.
Ипак, све треба да иде својим током и у складу са узрастом и не треба младе особе оптерећивати великим бројем информација, већ они сами треба да усвајају онолико података колико им је неопходно./rtrs/