Crvena zvezda (opet) u Ligi šampiona (FOTO/VIDEO)

0
649

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su neriješeno sa Јang bojsom (1:1) u revanš meču plej – ofa kvalifikacija, što im je bilo dovoljno da se plasiraju po drugi put uzastopno u grupnu fazu Lige šampiona.

Sad se tek vidilo koliki je Zvezda donijela kapital iz Berna nakon prvog meča (2:2), jer veći broj golova u gostima odveo ih je u Ligu šampiona!

Iako utakmica nije imala visok kvalitet, Zvezda je uradila ono što se od nje očekivalo, plasirala se u grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja na planeti, i tako sebi obezbijedila još šest “velikih” utakmica ove jeseni, ali i značajnu finansijsku injekciju, od najmanje 15 miliona evra.

Zvezda-Јang bojs (Foto:MN Press)

Koreografija “Delija” još jednom je zapanjila sve, pokazale su pristalice Zvezde da su među najboljima na planeti….

Crvena Zvezda-Јang bojs(srceenshot/Arena Sport)

Preko 50.000 gledalaca bilo je “vjetar u leđa” izabranicima trenera Vladana Milojevića, koji su i više nego oprezno ušli u duel, pa će ostati zabilježeno da poslije prvih 45 minuta igre Zvezda nije imala šut u okvir gola.

Ipak, sve to vrlo brzo se zaboravilo, jer uslijedio je napad koji je donio erupciju na “Marakani”. Marin je gurnuo loptu u prazan prostor, Rodić odlično zavrnuo, a Aleksa Vukanović glavom pogodio za 1:0.

Imao je Јang bojs samo nekoliko minuta prije toga veliku priliku, zahvanjujući nespretnoj intervenciji Borjana, lopta je šetala po prečki, potom gol liniji Zvezdinog gola, ali nije ušla u mrežu.

Ipak, “bojsi” se vraćaju u igru u 83. minutu. Udarac Јanke sa 16 metara, lopta pogađa Bena, mijenja smjer, i završava iza leđa iznenađenog Borjana, za 1:1.

Išli su gosti na sve ili ništa, veliki pritisak je bio gostiju u pet minuta sudijske nadoknade, ali Zvezda je izdržala i veliko slavnje moglo je da krene. Zvezda je u Ligi šampiona…..”Marakana” čeka nekog od velikana, prošle godine Liverpul, Napoli, PSŽ,  sada može Real, Barsa, Mančester….