Jelena šampionka Magdalena vicešampionka BiH

0
315

Jelena Gajić članica Atletskog kluba “Prnjavor” nastavila je šestogodišnju dominaciju na 400 i 800m.

Danas drugog dana seniorskog prvenstva Bosne i Hercegovine Jelena je kompletirala dvostruku titulu šampiona Bosne i Hercegovine za 2023. godinu poslije jučerašnje titule na 400m, danas je ubjedljivo osvojila prvo mjesto i titulu prvakinje na 800m.

Gajićeva je duži niz godina najbolja atletičarka Prnjavora, Republike Srpske i Bosne i Hercegovine.

Magdalena Katana najbolja juniorka Prnjavora sa dvostrukom titulom prvaka Bosne i Hercegovine u juniorskoj konkurenciji.
Ovaj vikend Magdalena je bila izuzetno uspješna na seniorskom prvenstvu BiH osvojivši juče treće mjesto i bronzanu medalju na 5000m.

Danas je Katana bila još uspješnija, osvojila je drugo mjesto i srebrenu medalju na 3000m osvojivši vicešampionsku titulu Bosne i Hercegovine u najjačoj seniorskoj konkurenciji.