0
505

Izuzetno dobar nastup čalanova Atletskog kluba “Prnjavor” na Međunarodoj uličnoj trci u Modriči.

Čak pet titula šampiona za naše članove i ukupno osam medalja.

Najveći uspjeh ostvarila je perspektivna Jovana Radulović koja je odbranila titulu seniorske šampionke iz prošle godine. Jovana je tek četrnastogodišnjakinja a osvojila je prvo mjesto na 5000m u seniorskoj konkurenciji.

Pored Jovane fantastičan uspjeh ostvarila je Magdalena Katana koja je takođe u seniorskoj konkurenciji ostvarila titulu vice šampionke u jednoj od glavnih trka na 10000m osvojivši drugo mjesto iza olimpijke Lusie Kimani.

U glanim trkama na 5000m zapaženu ulogu su vodili naši mladi takmičari u ženskoj trci za malo do medalje ostala je Neda Radulović osvojivši četvrto mjesto. Dok su mladi David Mirković i Filip Radulović u glavnoj trci na 5000m zauzeli deveto i deseto mjesto.

U školskim trkama od 100 do 500m dominacija naših članova sa čak pet titula i prvih mjesta. Prva mjesta su osvojili: Maria Rita Pejić, Lazar Aćamović, Danilo Karać, Luka Kalaba i Jovana Radulović.

Srebrnu medalju i drugo mjesto osvojila je Sofija Šušak. Dok je bronzanu medalju i treće mjesto osvojila Nina Aćamović.