Junajted dotukao Liverpul

0
1807

Fudbaleri Mančester Junajteda ubjedljivo su savladali Liverpul 3:0 (2:0) u najvećem engleskom derbiju.

Junajted je na golu imao čudesnog Davida de Heu, dok su s druge strane napadači maksimalno koristili očajnu igru odbrane Liverpula i poklon sudija u finišu poluvremena.

Vejn Runi, Huan Mata i Robin van Persi bili su strijelci za šestu uzastopnu pobjedu Junajteda koji se osamostalio na trećem mjestu sa pet bodova zaostatka za Sitijem, a osam za liderom Čelsijem.

Liverpul je pao na devetu poziciju. Lazar Marković je dobio šansu u poslednjih 25 minuta, ali se nije istao na svom debiju na Old Trafordu.

Iako je Junajted slavio sa ubedljivih 3:0, igrač utakmice je bez sumnje bio golman De Hea koji je odbranio svih devet šuteva rivala u okvir njegovog gola, a bio je uspješan i u situaciji “jedan na jedan”.

Liverpul je prvi zaprijetio preko Rahima Sterlinga, ali je De Hea u 12. minutu najavio šta će da radi do kraja meča.

U istom minutu Junajted stiže do vođstva. Antonio Valensija je sjajno prošao po desnoj strani proturivši loptu kroz noge Džou Alenu, a onda proigrao kapitena na oko 11 metara, koji je preciznim udarcem zatresao mrežu Liverpula.

Uslijedio je pritisak gostiju koji su preko Sterlinga imali šansu za izjednačenje sredinom poluvremena, ali je opet De Hea bio siguran na golu.

Pet minuta prije kraja poluvremena dogodio se prelomni trenutak meča. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Van Persi je u skoku zakačio loptu glavom, a na drugoj stativi ju je dočekao Huan Mata i duplirao prednost.

Španac je bio u nedozvoljenoj poziciji, ali sudije to nisu signalizirale, vjerovatno jer su smatrale da Van Persi nije zahvatio loptu.

Liverpul kreće na sve ili ništa u nastavku, fantastičnu šansu imao je Sterling koji je poslije greške domaće odbrane bio oči u oči sa De Heom, ali je Španac i ovaj put bio uspješan.

Potom je De Hea senzacionalnom intervencijom spriječio povratnika na teren Marija Balotelija da smanji rezultat, što su njegovi saigrači iskoristili i 20 minuta prije kraja dotukli rivala pogotkom Van Persija poslije dodavanja Mate.

Nakon ovog gola oba tima su imala po dobre šanse, De Hea je nastavio da iritira navijače Liverpula odbranama tri šuta Balotelija, dok je iskusni Bred Džons uspjeo da zaustavi sjajan šut Van Persija sa ivice kaznenog prostora.