Moskva: Očekivan poraz košarkaša Zvezde od CSKA

0
1249

Crvena zvezda poražena je na gostovanju moskovskom CSKA u okviru 22. kola Evrolige – 102:80.

Srpski i regionalni šampion pretrpio je treći vezani neuspieh, poslije trinaest vezanih trijumfa u svim takmičenjima, ali se može reći da je on bezbolan isto onoliko koliko je bio očekivan.

Crveno-bijeli su dobro počeli, stvorili su pet poena prednosti, ali je domaćin nadrealnim šutem (7/8 za tri) već do isteka prvih deset minuta košarke u potpunosti preuzeo kontrolu, da bi na poluvrijeme otišao sa 12 poena viška.

Pokušala je ekipa Dejana Radonjića u nastavku da se približi i eventualno uđe u završnicu sa kakvom-takvom šansom, ali su ‘Armejci’ svaki put imali odgovor na Zvezdine serije.

Na kraju su slavili veoma ubjedljivo, nanijevši rivalu najubjedljiviji poraz u ovoj sezoni, ujedno mu se i revanširavši za poraz u Beogradu 29. decembra prošle godine (78:67).

CSKA je upisao 16. pobjedu i nastavio je borbu sa madridskim Realom za prvo mjesto, dok je prvak Srbije na petom mjestu sa skorom 12-10.

Akutelnog prvaka Starog kontinenta do pobjede predvodio je Nando de Kolo sa 25 poena (8/10 za dva, 2/3 za tri), šest asistencija, četiri skoka, ali i sedam izgubljenih lopti, a najbolje ga je pratio Nikita Kurbanov sa 18 poena i pet uhvaćenih lopti, kao i tri ukradene. Kapiten srpske reprezentacije Miloš Teodosić bio jedini preostali dvocifreni pojedinac sa 16 poena (1/3 za dva, 3/7 za tri), četiri asistencije i tri skoka.

Kod gostiju se najviše istakao Luka Mitrović sa 16 poena (5/7 za dva, 1/3 za tri), devet asistencija i tri krađe. Čarls Dženkins zabilježio je 12 poena i četiri uspešna dodavanja, dok su Ognjen Kuzmić i Marko Simonović postigli po 10 poena.

Poslije ovog kola uslijediće prva pauza u Evroligi, zbog kup takmičenja širom Evrope, a Zvezdu prvi od izuzetno dva važna susreta čeka 23. feburara u Beogradu protiv Galatasaraja, a sedam dana kasnije, takođe kod kuće, okršaj sa Bambergom.