Partizanu pripao derbi, izjednačen sa Zvezdom

0
1471

Fudbaleri Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 3:1 (1:0) na “Rajku Mitiću” i izjednačili se sa najvećim rivalom na startu plej-ofa za titulu!
FK Partizan – Leonardo (foto: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija)

Fudbaleri Partizana u direktnom okršaju nadigrali su Crvenu zvezdu i savladali je na startu plej-kao gosti sa 3:1, u 154. vječitom derbiju. Јunak crno-bijelih bio je dvostruki strijelac Leonarda za izjednačenje sa crveno-bijelima na čelu tabele.

Za razliku od nekih prethodnih derbija, ovaj na stadionu “Rajko Mitić” je bio mnogo dinamičniji i zanimljiviji od ranijih vječitih duela. I potpunosti je pripao Partizanu koji je predvođen Leonardom otvorio borbu za titulu. I dalje je Zvezda u maloj prednosti, pošto je u ligaški dio završila kao prva na tabeli, pa će biti ispred crno-bijelih u slučaju da do kraja plej-ofa budu izjednačeni.

Hrabro je trener Partizana Marko Nikolić izašao na gostovanje lideru Superlige, sa dva špica, i to mu se isplatilo. Produžio je seriju na 27 utakmica bez poraza i još jednom nadigrao rivala na protivničkoj klupi, a ujedno su crno-bijeli došli do trijumfa na “Marakani” poslije pet i po godina.

Prvi je zaprijetio Uroš Đurđević, poslije toga se Zvezda oslobila pritiska gostiju koji su poveli u 21. minutu – maestralno je Leonardo izveo prekid, iskosa sa lijeve strane sa oko 20 metara prebacio živi zid i zakucao loptu u mrežu Filipa Manojlovića za 0:1.

Da na drugoj strani nije bilo njegovog imenjaka Kljajića, mnogo prije početka drugog poluvremena bi Zvezda stigla do izjednačenja. Golman Partizana je zaustavio odličan pokušaj Boaćija glavom, potom je Plavšić natjerao Miletića na nespretnu intervenciju i umalo autogol, dok je Kanga probao iz slobodnog udarca i izazvao još jednu sjajnu intervenciju Kljajića.

Iako je u pauzi došlo i do tuče navijača na istočnoj tribini, i do paljenja stolica na južnoj, na terenu je bilo prilično mirno, uz poneke varnice između Kange, Evertona i Leonarda poslije izjednačenja u 48. minutu.

Sjevnula je tada Zvezdina kontra, Ruiz je probio po desnom krilu, fantastično centrirao po zemlji, neuhvatljivo za crno-bijelu odbranu i na pravom mjestu je bio Ričmond Boaći da matira odličnog Kljajića za 1:1.

U daleko sporijem ritmu nego u prvom dijelu je napadač iz Gane mogao do preokreta, crveno-bijeli su bili bolji u tim trenucima, ali je Partizan sa još dva pogotka riješio sve dileme oko pobjednika.

U jeku domaćih napada, korner sa desne strane izveo je Јanković pravo na glavu Tavambe koji je zatresao mrežu za novu radost crno-bijelih. I opet je prekid bio koban po Zvezdu, da bi tačku stavio Leonardo drugim pogotkom, na dodavanje rezerviste Đuričkovića prebacio je i uklizavanje Zvezdinih defanzivaca i golmana Manojlovića za konačnih 1:3. Izvor: Blic