Petrović na pragu Mastersa

0
1016

Prnjavorski teniser Dražen Petrović od početka 2018. osvojio je 770 bodova, što ga je dovelo na prag završnog Mastersa Evrope za igrače do 16 godina.

Ovaj poduhvat Petrović je ostvario zahvaljući odličnim igrama na Tennis Europe turnirima, koji su mu omogućili plasman u top 30 tenisera Evrope. Da podsjetimo on je osvojio turnire u Zenici i Velom Lošinju, igrao je finala turnira u Čakovecu i Sarajevu, te je osvojio treće mjesto u Mariboru.

Plasman na Master na početku godine izgledao je daleko, gotovo nedohvatljiv, međutim Prnjavorčanin je odličnim igrama došao na svega 10 bodova, koliko ga dijeli od završnog turnira.

Za plasman na Masters Prnjavorčaninu će biti potrebno učešće na Tennis Europe turniru u Barseloni, a iz njegovog tima ističu kako će im za nastup u Španiji biti potrebna dodatna pomoć, kako bi se osigurao wilde card, te kupile avionske karte, od čega će u mnogome zavisiti odlazak mladog Prnjavorčanina. prnjavorlive.info