Prnjavor: Najava sportskih dešavanja

0
844

Košarkaši Mladost Buldogsa poraženi su na gostovanju u Istočnom Sarajevu, protiv domaće Slavije, ali u finiš prvoligaške sezone ulaze rasterećeni borbe za opstanak. Ovaj put Buldogsi će sutra uveče, od 20 časova, u dvorani „Sloga“ ugostiti sastav Sutjeske iz Foče. Biće to jedan od preostala tri domaća prvenstvena nastupa,a pred „mladostašima“ su tokom marta još dva domaća nastupa,kao i dva gostovanja.

Prnjavorski prvoligaš ima pet pobjeda o sigurno je da će i naredne godine,odnosno od jeseni imati i dalje status člana Prve lige Republike Srpske.

Epidemiološka situacija pomjeriće nastup prnjavorske Sloge protiv Bijeljine. To će biti susret drugog kola Kupa Republike Srpske, a novi termin biće naknadno utvrđen. Ovih dana znače se i datum početka proljećnog dijela prvcenstva u Drugoj republičkoj ligi.

Fudbaleri Ljubića putuju sutra poslije podne u Derventu, gdje će im rival biti domaći Tekstilac. Susret počinje u 14 časova i 30 minuta. Podsjetićemo da su proteklog vikenda igrači Ljubića savladali na domaćem terenu sastav Drine iz Zvornika (3:2), dok je Tekstilac izgubio na gostovanju u Brčkom,protin domaćeg Jedinstva sa 1:0.

Za fudbalere Borca iz Šibovske u nedjelju startuje proljećna sezona. U okviru prvog proljećnog kola Područne lige gradiškog saveza, Igrači Borca dočekuju u nedjelju od 14 časova i 30 minuta sastav Omladinca iz Brestovčine. Utakmica ovih rivala, odigrana prošle jeseni, završena je neriješeno – 1:1.

U rukovodstvu Borca nastoje da angažuju trenera Predraga Šobata, trenutno pomoćnog trenera prvoligaša Ljubića , a od igračkih pojačanja dres Borca nosiće i veterani Siniša Blagojević i Danko Ćirković, koji su ranije nosili dres Ljubića.kao i još tri pojačanjal.