Rukometaši Sloge slavili u derbiju protiv Kaluđera

0
285

Rukometaši prnjavorske Sloge došli su do velike pobjede u derbiju 15. kola Druge m:tel lige Republike Srpske protiv ekipe RK Kaluđer Banja Luka, rezultatom 30:25.

Pravi derbi odigran je danas u Prnjavoru, između dvije odlične drugoligaške ekipe. Prnjavorčani su bolje otvorili utakmicu, sjajnom igrom u odbrani zaustavili su goste iz Banjaluke na samo 2 postignuta gola u prvih 22 minuta utakmice (7:2). Prednost od pet golova domaći igrači su zadržali do kraja prvog poluvremena – 13:8. U prvom poluvremenu briljirao je odlični golman domaćina, Šljivić Milovan, sa 12 odbrana.

Drugo poluvrijeme prnjavorčani su kontrolisali, imali prednost i osam golova razlike, da bi u posljednjim trenucima gosti smanjili na 30:25.

Najistaknutiji pojedinci utakmice bili su golman domaćih, Milovan Šljivić, sa 22 uspješne odbrane i srednji bek Sloge, Miloš Veljančić, sa 11 postignutih golova. Kod gostiju najbolji su bili Vanja Babić sa 7 golova i Branko Popović sa 5.

Ovom pobjedom prnjavorčani su došli do 19 bodova i 3. mjesta na tabeli. Ekipa RK Kaluđer ostala je na 21 bodu i drugoj poziciji.