Škrga i Veljančić vodili Slogu do četvrte pobjede, RK “Sloga” Prnjavor – ORK “Prijedor” Prijedor 35:26 (15:15)

0
322

Naši rukometaši sinoć su odigrali odličnu utakmicu 9.kola Druge m:tel lige Republike Srpske protiv, nekadašnjeg člana Premijer lige Bosne i Hercegovine, ekipe ORK “Prijedor”.

Ponovo smo ušli dosta nervozno i nesigurno u utakmicu, nismo realizovali dvije kontre i tri zicer prilike. U odbrani pravimo nesmotrena isključenja što su gosti iskoristili i nakon 20 minuta igre otišli na velikih pet golova prednosti (7:12). Nakon najveće prednosti gostiju na terenu postoji samo jedna ekipa. Gosti nemaju rješenje za našu odbranu i odličnog golmana Šljivića a u napadu su se razigrali Škrga, Veljančić, Pejaković i Trivunović i serijom 7:0 za sedam minuta pravimo preokret i prednost od dva gola razlike – 14:12. Pred kraj poluvremena gosti su konsolidovali redove i uspjeli izjednačiti na 15:15 za konačan rezultat nakon prvih 30 minuta.

Drugo poluvrijeme počelo je oprezno sa obe strane, igrao se gol za gol sve do 37 minute (18:18), nakon toga Škrga, Veljančić i Pejaković postižu tri brza gola za našu najveću prednost do tada +3 (21:18). Gosti su uspjeli još samo u 40′ prići na -1 (21:20) i nakon toga na terenu postoji samo jedna ekipa. Naši rukometaši u narednih 14 minuta primili su samo jedan gol i serijom 10:1 dolazimo do nedostižnih +10 u 54′ (31:21). U ovom periodu igre odbrana je bila perfektna a u napadu su bili nezaustavljivi Škrga i Veljančić uz mladog Kneževića. Do kraja utakmice svi igrači su upisali minute a mnogi i golove. Na golu mladi Materić zabilježio je dvije odbrane i tako zadržao našu ubjedljivu prednost. Na kraju smo slavili ubjedljivu pobjedu, rezultatom 35:26.

Listu strijelaca predvodio je Radovan Škrga sa 11 postignutih golova a pratili su ga raspoloženi Miloš Veljančić sa 9 i Nemanja Pejaković sa 7. Golove za našu ekipu još su postizali Aleksandar Trivunović (3), Nemanja Knežević (2), Mirza Zejnić (1), Vuk Vasić (1 ) i Dario Slatinac (1). Na golu je blistao Milovan Šljivić sa 17 odbrana, dok je Miloš Materić upisao dvije uspjesne intervencije. Moramo pohvaliti i našeg Nikolu Dujakovića koji je odigrao utakmicu života u fazi odbrane. Nikola za 60′ nije izgubio ni jedan duel, a u napadu je nadomjestio izostanke pivota. Treba istaći da je odlično rolu posebno u odbrani imao i naš mladi Marko Marić, koji je odlično ispunjavao zadatake. Naš najmlađi igrač Luka Vračević nakon dva postignuta gola u Čelincu, ponovo je odlično probijao po desnoj strani i sada upisao dvije asistencije.

Zbog povreda, bolesti i radnih obaveza utakmicu su propustili Miloš Žunić (kapiten), Stefan Budiša, Ognjen Kovjanić i Nikola Duronjić.

Ovo je bila četvrta pobjeda naših seniora u tekućoj sezoni. Na domaćem parketu smo upisali treću pobjedu iz četiri odigrane utakmice. Do sada smo osvojili 9 bodova ( 4 pobjede, 1 remi i 3 poraza), postigli smo 259 golova (32,4 po utakmici), primili smo 234 (29,3 po utakmici), gol razlika je +25. Ovo je sve dovoljno za 5.mjesto na tabeli Druge m:tel lige Republike Srpske. Do kraja polusezone imam odigrati još dvije utakmice, kao domaćini dočekujemo RK Srbac i onda u posljednjem kolu putujemo u Novi Grad ekipi RK Srednjoškolac.

Moramo pohvaliti i odlično suđenje sudijskog para Danilović – Karan. Iako smo imali više isključenja (8) a gosti pet. Iako je za goste dosuđeno i više sedmerca (4) a za našu ekipu samo dva, suđenje svih 60 minuta je bilo odlično. Ovom prilikom gostima iz Prijedora čestitamo na fer i korektnoj utakmici i želimo mnogo sreće u nastavku prvenstva.