Sportski pregled Radio Prnjavora: Ljubić zablistao u Modriči

0
642
Iz arhiva Foto: A.Atić

U sportskim aktuelnostima bavićemo se  prvenstvenim utakmicama koje su juče i u subotu imali tri prnjavorska fudbalska kluba.

Ekipa Ljubića gostovala je u Modriči, gdje je ostvarila pobjedu i tako poboljšala poziciju na tabeli.

Prnjavorčani su stekli prednost golom Nemanje Radonjića u 38. minutu. Mladi prvotimac Ljubića vratio se na fudbalski teren nakon oporavka od povrede noge i dao značajan doprinos trijumfu našeg prvoligaša.

U drugom poluvremenu gosti su, golom Duška Subića povisili vođstvo, da bi potom Modričani ipak uspjeli da izjednače na 2:2. Pravda je zadovoljena u finišu meča zaslugom prvotimca Ljubića, Vidosava Mušića za konačan rezultat 3:2. Ovom pobjedom tim Ljubića je prvenstvo završio na zadovoljavajućem 12.mjestu,sa 38 bodova.

Ekipa Borca iz Šibovske gostovala je u Mašićima, kod Gradiške, gdje je remizirala, igrajući 2:2 protiv domaćeg Borca. Strijelci za ligaša iz Šibovske bili su Milan Mašić i Branimir Todorić.

Pred našim predstavnikom u Područnoj ligi je još tri prvenstvene utakmice i realne šanse da mogu sačuvati poziciju u Područnoj, odnosno Četvrtoj ligi.

Skromniji učinak imao je sastav Budućnosti iz Donjih Galjipovaca, koja je, kao domaćin poražen protiv Bratstva iz Poveliča, kod Srpca,sa 2:0.