Liverpul pobijedio Kristal Palas poslije preokreta, Milivojević strijelac

0
763

Fudbaleri Liverpula pobijedili su u gostima Kristal Palas sa 2:1 u prvoj današnjoj utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Utakmica na Slehurst Parku donijela je mnogo uzbuđenja, a na kraju i trijumf Liverpula poslije preokreta u drugom poluvremenu.

Ekipa Roja Hodžsona bolje je počela meč, povela je u 13. minutu, a strijelac je bio srpski reprezentativac Luka Milivojević iz jedanaesterca koji je minut ranije skrivio golman Loris Karijus.

Liverpul je poslije primljenog gola preuzeo inicijativu, sve više je pritiskao Kristal Palas, ali do drugog poluvremena nije uspio da dođe do gola.

Ekipa Jirgena Klopa izjednačila je u 49. minutu pogotkom Sadija Manea na asistenciju Džejmsa Milnera, da bi trijumf Liverpulu, poslije proigravanja Endrjua Robertsona donio Mohamed Salah svojim 29. golom ove sezone u Premijer ligi.

Liverpul je poslije današnje pobjede drugi sa 66 bodova, jednim više od Mančester junajteda kojim ima dve utakmice manje, dok je Kristal Palas 16. sa 30.