Zvezda sigurna u Litvaniji, slijedi duel sa Slovacima

0
754

Fudbaleri Crvene zvezde i na gostovanju su savladali šampiona Litvanije i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Naredni protivnik crveno-belih je Spartak iz Trnave, šampion Slovačke.

Crvena zvezda zabilježila je još jednu pobjedu u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pošto je i u revanš meču drugog kola u Litvaniji savladala ekipu Suduve sa 2:0.

Poslije 3:0 iz Beograda, Zvezda je željela da što prije riješi pitanje pobjednika i na gostovanju, što joj je pošlo za rukom, pošto je već posle prvih 45 minuta imala dva gola prednosti.

Prvo je Ben lijepim udarcem u osmom minutu savladao golmana Karduma, da bi u 38. brz kontranapad srpskog šampiona pogotkom završio Nemanja Radonjić.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, a najbolju priliku gosti su propustili u nadoknadi vremena.

Zvezda će u narednom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv slovačkog Spartaka iz Trnave, koji je poslije dva meča eliminisao varšavsku Legiju.

Prvi duel na programu je narednog utorka na stadionu “Rajko Mitić”, dok je revanš u Slovačkoj sedam dana kasnije.