ODBILI PRIJEDLOG UEFA Klubovi ne žele Ligu šampiona vikendom

Evropska fudbalska federacija (UEFA) želi da se mečevi Lige šampiona igraju vikendom kako bi se dodatno povećala zarada, dok bi se nacionalna prvenstva igrala utorkom i srijedom.

UEFA želi da spriječi stvaranje Super lige u kojoj bi učestvovalo 16 najbogatijih i klubova. Pored odigravanja mečeva vikendom , UEFA namjerava da poveća nagradni fond.

Međutim, evropski klubovi su odbili prijedlog. Španski list AS piše kako su svi engleski, španski, njemački  i italijanski klubovi rekli – ne!

Skupština Evropske federacije je u decembru u Dablinu gdje će biti objavljen žrijeb kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Takođe biće govora o uvođenju videotehnologije, kao i osnivanju trećeg klupskog takmičenja od 2021. godine.