Furiozna igra Partizana u Zagrebu za šestu pobedu u nizu

0
536

Košarkaši Partizana pobedili su na gostovanju Cibonu rezultatom 83:59, u 18. kolu ABA lige.

zabranici Andree Trinkijerija ostvarili su šestu pobedu zaredom u regionalnom takmičenju, dok su domaći igrači pretrpeli 11. poraz.

Crno-beli su ovaj meč dočekali posle emotivno teškog poraza od Ritasa u Evrokupu i po rezultatu se može videti da su izvukli samo ono najbolje.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Đorđe Gagić sa 16 poena, Pejdž je ubacio 12, dok je Džok Lendejl postigao deset.

Ekipu iz Zagreba predvodio je Marko Ljubičić sa 18 poena, dok je Markota postigao 11.

Prvo poluvreme bilo je u znaku faulova. Za samo dvadeset minuta igre viđeno je ukupno čak 32 prekršaja i zbog toga utakmica nije imala neki ritam.

Sudije su gotovo svaki kontakt svirale, a ekipe su u ukupno izvele 36 bacanja – Partizan dvadeset, a Cibona šesnaest.

Gledali smo egal tokom prvog perioda igre, međutim crno-beli su u završnici uspeli da se odlepe i da na pauzu odu sa rezultatom 32:41.

Treća četvrtina ispostaviće se najvažnija. Pejdž i Gagić su napravili veliku seriju i očas posla prednost crno-belih bila je oko dvadeset poena. Ekipa Andree Trinkijerija držala je prednost do kraja meča i zasluženo je došla do trijumfa.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

IV četvrtina:

ABA liga, 18. kolo:
Cibona – Partizan 59:83 (16:20, 16:21, 14:22, 13:20)
dvorana: Košarkaški centar Dražen Petrović
gledalaca:
sudije: Matej Boltauzer, Milija Vojinović, Vladan Šundić

Cibona: Bilinovac 2, M. Ljubičić 18, Rogić 10, Marić 2, Bundović 5, Gilbert 0, Novačić 2, Prkačin 0, Rozić 5, K. Ljubičić 4, Pilepić 0, Markota 11.

Partizan: N. Janković 9, Pejdž 12, Si 5, Marinković 3, Gegić 3, Veličković 4, Pecarski 1, Renfro 4, S. Janković 5, Lendejl 12, Gagić 16, Nikolić 9.

KRAJ! Ubedljiva pobeda Partizana u Zagrebu!

38’ Svi igrači Partizana upisali su se. Pecarski je pogodio sa linije za slobodna bacanja,54:81. Na drugoj strani Marić pogađa za 56:81.

36’ Veličković sjajno ostavlja loptu za Lendejla koji pogađa za 54:74. Potom Cibona nije iskoristila napad, dok je Amar Gegić pogodio uz faul, 54:77.

34’ Utakmica skoro da je rešena. Ima da se igra još šest minuta, međutim prednost crno-belih je +21, 72:51.

32’ Cibona dolazi do prvih poena u poslednjoj deonici preko Novačića, 48:67. Na drugoj strani Novica Veličković nije uspeo da pogodi za tri poena, dok je Krešimir Ljubičić napravio peti faul i za njega je meč završen.

31’ Džok Lendejl pogađa za dva poena, 46:65, Cibona je potom neprecizna, dok Pejdž polaže loptu u koš za 46:67. Novačić nije uspeo da pogodi za tri poena.

ABA Liga

@ABA_League

AFTER 3/4: @kk_cibona@PartizanBC 46:63.

See ABA Liga's other Tweets

III četvrtina:

30’ Do kraja meča ostalo je još 10 minuta, a crno-beli imaju +17, 46:63. Gagić i Pejdž odigrali su veoma dobro i Partizan je u dobroj poziciji da ostvari sedmu pobedu zaredom.

29’ Marinković je pogodio trojku pre 60-tak sekundi, ali od tada loši napadi Partizana. Na sreću njih ni Cibona ne briljira. Markus Pejdž pogađa jedno slobodno bacanje, 46:63.

27’ Evo malo života u ekipi Cibone. Serijom 8:0 prilaze na -13 protiv Partizana, 46:59. Trojku je pogodio Bundović. Nikolić na drugoj strani nije uspeo da poentira, međutim Markota je neprecizan.

25’ Furiozno igraju košarkaši Partizana. Trojku pogađa i Bandža Si, 38:56. Sa druge strane Cibona nikako ne može da pronađe ritam. Janković pogađa za dva, 38:59.

24’ Ivan Velić morao je da zatraži tajm-aut posle nove trojke Markusa Pejdža, 36:53. Crno-beli sjajno otvaraju drugo poluvreme. Rozić poentira za dva, 38:53.

23’ Markus Pejdž pogađa trojku za 36:48, a onda Đorđe Gagić ponovo postiže poene za 36:50. Cibona je izgubila novu loptu, međutim Renfro nije uspeo da pogodi za tri poena.

22’ Marko Ljubičić pogađa težak šut za dva, 34:43. Gagić je veoma raspoložen i pogađa za dva, 34:45. Ljubičić još jednom pogađa za dva, 36:45.

21’ Janković nije uspeo da pogodi na startu drugog poluvremena. Fran Pilepić se odužio na drugoj strani. Gagić je potom lako poentirao preko Bundovića, 32:43.

ABA Liga

@ABA_League

HALFTIME: @kk_cibona@PartizanBC 32:41. Markota 11 | Gagić 10.

II četvrtina:

POLUVREME Košarkaši Partizana odlično su završili prvo poluvreme. Cibona je vodila sa 32:31, ali je onda usledila serija gostiju 9:0 i posle 20 minuta ekipa Andree Trinkijerija vodi sa 32:41.

19’ Aleksej Nikolić pogađa za tri poena, 32:36. Na drugoj strani Rogić je promašio zicer, a potom Gagić zakucava za 32:38. Gagić pogađa slobodno bacanje, 32:39.

17’ Nikola Janković prvo slobodno bacanje je promašio, dok je drugo ubacio od tablu, 28:31. Novačić nije uspeo da pogodi, a potom Janković ponovo dolazi do lopte posle skoka, ali i pravi korake.

16’ Period veoma slabe igre Partizana. Markota je uspeo da pogodi za dva poena, 28:28. Potom crno-beli prave faul u napadu, a Ljubičić ne pogađa polaganje. Crno-beli preko Sija dolaze do poena, 28:30.

14’ Pogađa od tablu za 24:26. Renfro nije uspeo da pogodi, ali je Nikola Janković uhvatio loptu i pogodio za 24:28. Ljubičić pogađa za dva 26:28.

13’ Traje serija Cibone, Markota poentira za dva poena, 22:20. Aleks Renfro prekida seriju i pogađa trojku uz faul, 22:24. Veličković pogađa preko Novačića za 22:26.

12’ Slabo šta ekipe mogu da pogode na startu druge četvrtine. Novačić je promašio trojku, ali je Markota došao do lopte i iznudio faul za dva bacanja. Centar Cibone pogađa oba slobodna, 20:20.

11’ Rogić poentira na početku druge deonice 18:20. Gagić je potom napravio faul u napadu, kao i Novačić na drugoj strani. Problem za Partizan, Lendejl je napravio treću ličnu grešku.

ABA Liga

@ABA_League

AFTER 1/4: @kk_cibona@PartizanBC 16:20.

I četvrtina:

10’ Malo poena u poslednjem minutu prve četvrtine. Gagić pogađa 1/2 bacanja za 16:20. Na isteku četvrtine Novačić nije uspeo da pogodi za tri poena, pa se na pauzu odlazi sa rezultatom, 16:20.

9’ Đorđe Gagić pogađa oba slobodna bacanja za 14:17. Loša sekvenca Pejdža, koji dobija nesportsku i Trinkijeri ga šalje na klupu. Markota je pogodio oba bacanja, 16:17. Rogić nije uspeo da pogodi.

7’ Seriju domaćih igrača prekida Nikola Janković koji lako poentira na asistenciju Renfroa, 9:12. Na drugoj strani Bundović pogađa za 11:12. Janković je promašio oba slobodna bacanja, a potom Markota pogađa trojku, 14:12.

5’ Ljubičić je ponovo pogodio sa linije za slobodna bacanja, dok Markota nije uspeo da donese Ciboni prvi pogodak iz igre, 4:10. Crno-beli gube lopte, Rozić je krade i potom ga Si faulira. Krilo Cibone pogađa 1/2, 5:10.

Embedded video

ABA Liga

@ABA_League

POSTERIZED!

What a dunk by @StefanJ33 💪👀😮 @PartizanBC

35 people are talking about this

4’ Marko Ljubičić promašio je trojku i Partizan je krenuo u kontranapad. Janković je sve sam odradio i zakucao snažno za 2:10. Tajm-aut Cibona. Domaći su ponovo izgubili loptu, međutim Nikolić nije uspeo da pogodi za dva.

3’ Marko Ljubičić pogađa oba slobodna bacanja za 2:4. Nikolić je prvo promašio trojku, ali je Janković došao do skoka u napadu i dodao mu ponovo loptu. Sada Nikolić nije promašio i crno-beli vode sa 2:7.

2’ Lendejl nije bio precizan za dva, kao ni Marin Rozić iz “svog” ugla. Australijanac je ovoga puta pogodio za dva, 0:4.

1’ Prvi napad na meču imaju košarkaši Partizana. Vanja Marinković nije uspeo da pogodi za dva poena, a potom Lendejl pravi faul. Na drugoj strani Ljubičić gubi loptu. Džok Lendejl pogađa dva slobodna bacanja, 0:2, dok Cibona ponovo gubi loptu.