Engleska u finalu Evropskog prvenstva

0
435

Fudbaleri Engleske poslije produžetaka plasirali su se u finale Evropskog prvenstva.

Na londonskom Vembliju, domaćin je preokretom pobijedio Dansku 2:1 (1:1) i zakazano meč za titulu sa Italijom.

Dugo će se pričati o ovom meču, pošto je “Gordi albion” nastavio da sanja dugo čekanu titulu nakon spornog penala u 104. minutu.

Rahim Sterling je pao u naletu, a holandski arbitar Dani Makeli nije imao dilemu da ga je srušio Mele, što je potvrdio VAR.

Udarac Harija Kejna sa “bijele tačke” je odbranio najbolji pojedinac meča Kasper Šmajhel, ali je bio nemoćan poslije odbitka i kapiten Engleske je odveo domaćina u finale.

Prethodno, regularnih 90 minuta završeni su bez pobjednika – 1:1.

Prvo je Mikel Damsgor pogodio iz slobodnog udarca u 30, da bi njegov saigrač Simon Kjer postigao autogol devet minuta kasnije.

Tako je bilo sve do pomenutog spornog momenta, prije nego što je Kejn odveo Englesku u prvo finale poslije 55 godine i Mundijala baš u toj zemlji.