Jokićev dabl-dabl pa isključenje zbog rasprave sa sudijama

0
528

Košarkaši Denver Nagetsa doživjeli su treći poraz u poslednjih pet utakmica, pošto su bolji od njih u Koloradu bili Vašington Vizardsi 95:90.

Za domaće je još jednu dabl-dabl partiju imao Nikola Jokić sa 23 poena (11/15 iz igre), 14 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte.

Srpski centar je na parketu proveo nešto više od 30 minuta, prije nego što je na 3:47 do kraja isključen zbog protesta kod sudija, pa se razlog poraza može tražiti i u tome.

Pored Jokića, Pol Milsap je upisao 13 poena i 16 skokova, Džamal Marej sa 12 poena i Vil Barton sa 11.

U redovima Vizardsa, 24 poena imao je Troj Braun junior, 20 i 14 skokova dodao je Tomas Brajant, isti broj poena imao je Džabari Parker, dok je Bredli Bil upisao 17.

Denver je odigrao na prepoznatljivom nivou prvu i uvodni dio druge četvrtine. Iz takve igre je stekao dvocifrenu prednost (46:31), ali je ona vrlo brzo anulirana od strane gostiju, koji su serijom 14:0 prišli na 46:45.

Nagetsi su taj napad odbili, odmakli na pristojnu razdaljinu i kontrolisali meč, ali je Vašington ponovo zaigrao bolje i na startu posljednjeg kvartala prešao u vođstvo (77:74). U nastavku se igralo poen, za poenom sve dok Vizardsi nisu pobjegli na +4 i slavili.

Ekipa iz Kolorada sad ima skor 51-25 i druga je na Zapadu, a Vašington je sa 32-46 11. na Istoku.

Poraz glavnog konkurenta iskoristili su aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi koji su se pobedom nad Šarlot Hornetsima 137:90 usamili na vrhu Zapada sa 52-24.

Rezultat dovoljno govori o dešavanjima u Oklendu. GSW je nametnuo ritam od sredine prve dionice, do poluvremena pobjegao na +22 (71:49), tokom trećeg kvartala bilo je i ogromnih +45 (104:59), a najveći plus viđen je kod konačnog rezultata +47.

Stef Kari je ubacio 25 poena (5/8 za tri), Klej Topson jedan manje (6/9 za tri), a 21 dao je Kvin Kuk (5/6 za tri).

Kod Šarlota je 22 upisao Vili Ernangomes, dok je Džeremi Lemb imao 11.

Los Anđeles Klipersi pobijedili su Memfis Grizlise na svom parketu sa 113:96 i upisali 47. trijumf u sezoni. Uz 31 poraz šesti su na Zapadu, dok je Memfis 13. sa 31-46.

Danilo Galinari predvodio je tim iz Kalifornije sa 27 poena i 15 skokova, Montrezl Herel imao je 20, a Lu Vilijams 17.

Kod gostiju je najbolji bio Delon Rajt sa 20 poena i 8 skokova, dok je Čendler Parsons dodao 17.

Košarkaši Sakramento Kingsa pobijedili su San Antonio Spurse na gostovanju u neizjesnom duelu sa 113:106.

Spursi su na minut i po do kraja imali poen prednosti 106:105, ali je onda uslijedila serija Kingsa 8:0, koju su predvodili Barns i Foks, za konačan trijumf.

Prethodno je viđena rezultatska klackalica u kojoj su i jedan i drugim tim imali dvocifrenu prednost.

Spursi u nekoliko navrata prve dionice, a Kingsi na startu posljednje kad su serijom 14:0 stekli +11 (98:87).

Ipak, domaći su se ubrzo vratili serijom 10:0 i od tad se praktično igralo poen za poenom, sve do pomenutog finiša i bjekstva Kraljeva.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Badi Hild sa 26 poena, dok je Vili Koli-Stejn imao 17 i 16 skokova.

Bogdan Bogdanović je sa klupe sa 32 minuta upisao 15 poena (4/11 iz igre), 3 skoka i 5 asistencije, a Nemanja Bjelica je kao starter zabilježio 10 poena (4/8 iz igre) i 6 uhvaćenih lopti za 26 minuta. Raspoložen je bio i Harison Barns sa 15 poena.

Za Spurse je 27 poena i 18 skokova imao Lamarkus Oldridž, 18 je ubacio Rudi Gej, a 16 Demar Derozan.

Spursi ostaju na osmom mjestu Zapada sa 44-33 (obezbedili plej-of). Kingsi su deveti sa 38-39.