Kvalifikacije za Evro 2020: Zmajevi protiv Italije, Srbija na Portugal

0
33

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine igraće u Grupi J zajedno sa selekcijama Italije, Finske, Grčke, Jermenije i Lihtenštajna.

Odlučeno je ovo voljom žrijeba obavljenog danas u Dablinu, kojem je prisustvovala i delegacija Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH predvođena predsjednikom Elvedinom Begićem i generalni sekretar Jasminom Bakovićem.

Umjesto selektora “zmajeva” Roberta Prosinečkog, koji se još uvijek nalazi na bolničkom oporavku nako operacije, u Irsku je otputovao njegov prvi pomoćnik Gordan Ciprić, te tim menadžer Darko Ljubojević.

Fudbalska reprezentacija Srbije put na Euro tražiće u Grupi B zajedno sa Portugalom, Ukrajinom, Litvanijom i Luksemburgom.

Aktuelni svjetski vicešampion Hrvatska svrstana je u Grupu E. Protivnici “vatrenim” biće Vels, Slovačka, Mađarska i Azerbejdžan.

Žrijeb je bio poludirigovan pa tako između ostalog u istu grupu nisu mogle biti uvrštene selekcije Španije i Gibraltara, BiH i Kosova, Srbije i Kosova, Jermenije i Azerbejdžana, te Rusije i Ukrajine.

Kvalifikacije će se igrati od marta do novembra 2019. godine, a na EP će se plasirati po dvije reprezentzacije iz svake grupe. Preostala četiri učesnika Prvenstva Starog kontinenta biće poznata nakon plej ofa u kojem će nastupiti pobjednici grupa UEFA Lige nacija.

EURO 2020. igrat će se u 12 gradova i država: Rimu (Italija), Londonu (Engleska), Bakuu (Azerbejdžan), Bilbau (Španija), Kopenhagenu (Danska), Minhenu (Njemačka), Budimpešti (Mađarska), Dablinu (Republika Irska), Amsterdamu (Holandija), Bukureštu (Rumunija), St. Petersburgu (Rusija) i Glazgovu (Škotska).

Evropsko prvenstvo počet će 12. juna 2020. utakmicom u Rimu, a finale će biti odigrano 12. jula na “Vembliju” u Londonu.

GRUPA A

  • Engleska
  • Češka
  • Bugarska
  • Crna Gora
  • Kosovo

GRUPA B

  • Portugal
  • Ukrajina
  • Srbija
  • Litvanija
  • Luksemburg

GRUPA C

  • Holandija
  • Njemačka
  • Sjeverna Irska
  • Estonija
  • Bjelorusija

GRUPA D

  • Švajcarska
  • Danska
  • Republika Irska
  • Gruzija
  • Gibraltar

GRUPA E

  • Hrvatska
  • Vels
  • Slovačka
  • Mađarska
  • Azerbejdžan

GRUPA F

  • Španija
  • Švedska
  • Norveška
  • Rumunija
  • Farska Ostrva
  • Malta

GRUPA G

  • Poljska
  • Austrija
  • Izrael
  • Slovenija
  • Makedonija
  • Letonija

GRUPA H

  • Francuska
  • Islanda
  • Turska
  • Albanija
  • Moldavija
  • Andora

GRUPA I

  • Belgija
  • Rusija
  • Škotska
  • Kipar
  • Kazahstan
  • San Marino

GRUPA J

  • Italija
  • Bosna i Hercegovina
  • Finska
  • Grčka
  • Jermenija
  • Lihtenštajn
PODIJELI

OSTAVITI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here