Lajović bolji od Džumhura

0
632

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je Damira Džumhura sa 3:1 u setovima (3:6, 6:1, 6:3, 6:4) u prvom kolu US Opena.Lajović je uspio da trijumfuje nad 27. igračem svijeta za dva sata i 26 minuta igre.

Lajović je dobro počeo meč, servis gemom i brejkom u ranoj fazi, ali je Džumhur uspio da preokrene sa 2:0 na 2:3 i iskoristi taj momentum kako bi osvojio prvi set nakon 34. minuta igre.

Ipak od tog trenutka Lajović potpuno preuzima inicijativu meča i već naredni set osvaja za samo pola sata sa ubjedljivih 6:1.

Odličnu igru srpski teniser nastavlja u trećem setu u kojem je imao prednost od 3:0 i koju je održavao do kraja seta, koji je osvojio rezultatom 6:3.

Finalni set Dušan Lajović osvojio je nakon što su obojica tenisera razmjenili po brejk u prva četiri gema. Rezultat je bio 2:2, ali je do kraja seta na vrijeme uspio Lajović da dođe do novog brejka, koji je sačuvao i potvrdio na kraju.
Protivnik srpskom teniseru u drugom kolu biće bolji iz duela Nori – Tompson.